Aktualności z policja.pl
29.04.2016
Nowy Dwór Mazowiecki
Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn - dwóch w wieku 29 lat oraz 51-latka - obywateli Wietnamu, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży samochodu. Funkcjonariusze odzyskali pojazd i postawili zatrzymanym zarzuty. Wczoraj wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
29.04.2016
Bemowo, Wola
Wolscy wywiadowcy zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany. W trakcie kontroli osobistej, funkcjonariusze znaleźli pod kurtką Konrada K. torebkę foliową z zawartością narkotyku. 26-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Okazało się, że mężczyzna już przebywał w zakładzie karnym za inne przestępstwo. Decyzją sądu Konrad K. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
29.04.2016
KSP
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
29.04.2016
KSP
Zbliża się długi weekend majowy. Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku.
29.04.2016
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz kontaktowania zastosował prokurator rejonowy na Pradze Północ wobec dwóch sprawców pobicia. 32-letniego Piotra W. oraz 19-letniego Jakuba J. funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali po tym, jak dotkliwie pobili 36-letniego Mariusza S. w jego mieszkaniu. Dodatkowo Jakub J. usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego policjanta. Obu podejrzanym grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
29.04.2016
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Tym razem w zasadzkę urządzoną przez kryminalnych z Targówka, specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, wpadł Władysław P. Mężczyzna w swoim mieszkaniu posiadał znaczną ilość heroiny. 62-latek został objęty dozorem policyjnym. Ma stawiać się w jednostce Policji raz w tygodniu. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
29.04.2016
KSP
Komendant Stołeczny Policji 62 policjantkom i policjantom wręczył dziś nagrody za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych. Wyróżnienia otrzymali również zwycięzcy konkursu Policjant Służby Kryminalnej 2016 oraz laureaci Zawodów Ratowników Policyjnych.
29.04.2016
KSP
Kilkudziesięciu policjantów i pracowników Komendy Stołecznej Policji oddało honorowo krew w piątek, 29 kwietnia w specjalnie do tego przystosowanym autobusie, zaparkowanym przed budynkiem komendy. Jak bezcenny jest to dar, wiedzą chorzy i ofiary wypadków drogowych oraz policjanci, którzy wiele razy jako pierwsi znajdują się na miejscu zdarzeń drogowych, by ratować ludzkie życie.
29.04.2016
KSP
Od wtorku 26 kwietnia przez kolejne 3 dni odbyły się eliminacje wojewódzkie w garnizonie stołecznym konkursu Policjant Służby Kryminalnej. W kwalifikacjach udział wzięły czteroosobowe drużyny. W ich skład wchodzili: dochodzeniowiec, pracownik operacyjny, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą.
29.04.2016 film
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Do trzech lat więzienia grozi 40-letniemu mężczyźnie, który od kilku miesięcy uporczywie nękał swoją byłą dziewczynę. Przestraszona kobieta zgłosiła sprawę policjantom z Mokotowa. W chwili zatrzymania mężczyzna podawał się za kogoś innego. Myślał, że w ten sposób nie wyjdzie na jaw, że jest poszukiwany trzema listami gończymi. Najbliższe 3 lata Rafał R. spędzi w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę za inne popełnione przestępstwa.
<<
<
1
...