Aktualności z policja.pl
20.12.2014
Bemowo, Wola
Kamil O. i Rafał N. zostali zatrzymani przez policjantów z Bemowa, po tym jak napadli na znajomego i ukradli mu telefony komórkowy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Za dokonanie rozboju grozi im do 12 pozbawienia wolności.
19.12.2014
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
19.12.2014 film
KSP
Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok to czas wyjątkowy dla wielu z nas. To czas radosnych spotkań rodzinnych oraz hucznych bali, których nieodłącznym elementem są pokazy sztucznych ogni. Niewłaściwe posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi prowadzić może do wypadku i skutkować uszkodzeniem ciała. Zadbajmy aby świętowanie Nowego Roku dostarczyło niezapomnianych wrażeń w bezpiecznej atmosferze.
19.12.2014
Wołomin
Wszedł na teren opuszczonej i niezamieszkałej posesji, gdzie z budynku dokonał kradzieży elementów instalacji elektrycznej wraz z licznikiem, silnika pralki, wyposażenia lodówki oraz drzwiczek metalowych do kuchni i pieca kaflowego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy z Jadowa 37-letni Piotr R. przyznał się do popełnionego przestępstwa – kradzieży z włamaniem. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem.
19.12.2014
Ochota, Ursus, Włochy
33-letnią Justynę C. i jej znajomego 52-letniego Adama M. zatrzymali policjanci z Ochoty. Para odpowie za kradzież dwóch telefonów komórkowych o wartości prawie 4 000 złotych. Teraz za przestępstwo, które wspólnie popełnili grozi im kara do 5 lat więzienia.
19.12.2014
Grodzisk Mazowiecki
Ponad 10 gramów narkotyków zabezpieczyli grodziscy policjanci w domu 16-latka. Podczas kłótni z ojcem, chłopak wyrzucił słoik z marihuaną przez okno. Kolejną torebkę z suszem funkcjonariusze znaleźli w pokoju nastolatka. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym za posiadanie środków odurzających.
19.12.2014
Mińsk Mazowiecki
W ręce policjantów z rewiru dzielnicowych wpadł 17-latek, podejrzany o kradzież bramy, furtki i kilku słupków ogrodzeniowych z terenu prywatnej posesji w centrum miasta. Policjanci z dochodzeniówki po zgromadzeniu materiału dowodowego, podjęli decyzję o przedstawieniu 17-latkowi zarzutu popełnienia kradzieży. Nastolatek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
19.12.2014
Piaseczno
Dozór policyjny, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii, 24-latek od roku groził i wyzywał swoją rodziną. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
19.12.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania. 33-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi. Okazało się, że kilka minut wcześniej, 33-latek, wykorzystując nieobecność pacjentki przebywającej w szpitalu, dokonał kradzieży z jej szafki tabletu, portfela z dokumentami i pieniędzmi. Policjanci odzyskali wszystkie rzeczy, które zostały skradzione. Rafał P. usłyszał już zarzut. Teraz 33-latek trafi do zakładu karnego w celu odbycia kary pięciu lat pozbawienia wolności.
19.12.2014
Piaseczno
Piaseczyńscy policjanci zatrzymali wczoraj 49-letniego Piotra K. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego, który wydał za nim Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim. Zgodnie z jego dyspozycją trafił do aresztu.
<<
<
1
...