Aktualności z policja.pl
29.07.2014
W dniach 28-30.07.2014r. Komenda Stołeczna Policji gości 2 funkcjonariuszy Wydziału Wywiadu Kryminalnego Generalnego Dyrektoriatu Policji w Bukareszcie.
29.07.2014
Śródmieście
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledczych 23-letnia Karolina B. w jednym z warszawskich pubów sprzedała amfetaminę 37-letniemu Marcinowi N., który poczęstował nią 21-letniego obywatela Ukrainy. Cała trójka stanie teraz przed sądem.
29.07.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Mokotowa zatrzymali kobietę podejrzaną o uszkodzenie ciała swojej sąsiadki. 31-latka ugodziła ją nożem prawdopodobnie dlatego, że 61-latka zwróciła jej uwagę za niestosowne zachowanie. Marta B. podczas interwencji znieważyła mundurowych i naruszyła ich nietykalność. Kobiecie, która została objęta policyjnym dozorem, może grozić kara do 5 lat więzienia.
29.07.2014
Legionowo
Policjanci z Nieporętu zatrzymali 41-letniego Sylwiusza S, który z posesji próbowali wywieźć kostkę brukową. Jak ustalili policjanci mężczyzna mógł już dwukrotnie dopuścić się kradzieży tych materiałów budowlanych. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
29.07.2014
Bielany, Żoliborz
Emil D. w zeszłym miesiącu usłyszał zarzuty wdarcia się do lokalu będącego własnością administracji oraz uszkodzenia okna o wartości około 600 złotych. Teraz odpowie jeszcze za kierowanie gróźb karalnych pod adresem sąsiadki. 24-latek został zatrzymany przez mundurowych z Bielan i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
29.07.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał w prokuraturze Andrzej S. zatrzymany przez mokotowskich policjantów. 40-latek zaatakował na klatce schodowej siekierą swoją 38-letnią partnerką. Dzięki reakcji sąsiadów prawdopodobnie nie doszło do nieszczęścia, a mężczyzna chwilę później trafił w ręce mundurowych. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
29.07.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północpraskiej komendy, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zabezpieczyli ponad sto paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i ponad 11 litrów „lewego” alkoholu. Podejrzany towar ukryty był w zaparkowanym pojeździe. Sprawa już została przekazana do Urzędu Celnego.
29.07.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
W ręce policjantów zajmujących się walką z przestępczością przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież telefonu komórkowego. Z ustaleń jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że sprawca obserwował swoją ofiarę w tramwaju. Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, szybko wyjął z jej kieszeni telefon. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy.
29.07.2014
Piaseczno
Wczoraj nad ranem w ręce policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii wpadł kolejny pijany kierowca. Mężczyzna podczas kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wojciech R. będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
29.07.2014
Warszawa Zachód
Procesory komputerowe, twarde dyski i telefony komórkowe to sprzęt warty ponad 17 tys. złotych, który został skradziony w jednej z firm na terenie błońskiej gminy. O przestępstwie powiadomieni zostali policjanci z Błonia. W rozwiązanie sprawy włączyli się policjanci wydziału operacyjno-rozpoznawczego ze Starych Babic. Policjanci ustalili osobę, która mogła dokonać kradzieży i zatrzymali Artura A. Podczas przeszukania zabezpieczyli część skradzionego towaru. Funkcjonariusze zatrzymali też Łukasza K., który usłyszał zarzut paserstwa.
<<
<
1
...