Aktualności z policja.pl
04.08.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej zatrzymali 30-letniego Krzysztofa B., który jak ustalili funkcjonariusze poza kradzieżą w sklepie miał na swoim koncie jeszcze kradzież 8 rowerów z terenu dzielnicy. Policjanci zabezpieczyli również jednoślad, którym przyjechał dokonać kradzieży sklepowej, ten bowiem miał zeszlifowane numery fabryczne. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia
04.08.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ursusa zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Piotr W. najpierw okradł matkę znajomego, a później groził jej. 30-latek odpowie również za usiłowanie kradzieży z włamaniem do restauracji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
04.08.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy policjanci zatrzymali ojca i syna, którzy grozili śmiercią dwóm kobietom. Pokrzywdzone to matka i córka. Nie była to pierwsza interwencja funkcjonariuszy w tej rodzinie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
04.08.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Ursynowa zatrzymali 22-letniego Patryka M., który nie dość, że popełnił wykroczenie drogowe to okazało się, że nie powinien wsiadać za "kółko", gdyż ma orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna teraz usłyszy zarzuty. Za czyn jakiego się dopuścił grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.
04.08.2015
Piaseczno
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 20-latka podejrzanego o dokonanie rozboju, oraz 19-letniego pasera, u którego zabezpieczyli skradziony tablet. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Piasecznie. Decyzją prokuratury mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
04.08.2015
Pruszków
Policjanci z patrolówki zatrzymali pijanego kierowcę, który jechał mitshubishi. Mężczyzna nie posiadał uprawnień, ponieważ zostały mu one odebrane przez sąd w kwietniu tego roku, również za jazdę po alkoholu. Ponadto mężczyzna zaproponował interweniującym funkcjonariuszom przyjęcie łapówki w kwocie 390 złotych w zamian za „odpuszczenie” sprawy.
04.08.2015
Ochota, Ursus, Włochy
W ręce policjantów z Ochoty trafiło ośmiu nieletnich sprawców uszkodzenia mienia. Młodzi chłopcy rzucali kamieniami i wybili trzy szyby w oknach budynku szkoły. Wszyscy odpowiedzą teraz za swoje zachowanie, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
04.08.2015
Bielany, Żoliborz
Za udzielanie 16-letniej córce konkubiny mefedronu i amfetaminy, odpowie Czesław R. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Bielan. Dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzuty. Teraz 39-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
04.08.2015 audiofilm
KSP
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
04.08.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
<<
<
1
...