Aktualności z policja.pl
26.02.2016
Bemowo, Wola
Sprawne działanie wolskich policjantów i obywatelska postawa mieszkańców dzielnicy doprowadziła do zatrzymania Piotra Ż. Świadkowie zdarzenia zauważyli mężczyznę trzymającego w ręku metalowy pręt, którym uderzał w szybę zaparkowanego mercedesa. Widząc to natychmiast ujęli 52-latka, który z się z nimi szarpał. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili uszkodzoną wkładkę zamka w drzwiach pojazdu. Patryk Ż. trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
08.06.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kierowcę, który prowadził mazdę pomimo braku badań technicznych, obowiązkowego ubezpieczenia OC i do tego w chwili zatrzymania miał 2,4 promila alkoholu we krwi. Teraz odpowie za popełnione czyny.
16.01.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą udaremnili kolejnej osobie wyłudzenie kredytu. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, chciała uzyskać pożyczkę w wysokości 19 tys. złotych. Funkcjonariusze przedstawili już 25-latce zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.