Aktualności z policja.pl
06.07.2015
Pruszków
Pruszkowscy patrolowcy otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Pułaskiego ktoś zagląda do klatek schodowych i piwnic. Dzięki szybkiej reakcji policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 32-latka, który kilka minut wcześniej dokonał kradzieży roweru. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.
06.07.2015
Grodzisk Mazowiecki
Powybijane szyby i lusterka citroena to wynik agresywnego zachowania 21-latka. Nietrzeźwego mężczyznę tuż po zdarzeniu zatrzymali grodziscy policjanci. Właściciel auta wycenił straty na 4 tysiące złotych. Konrad K. usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.
06.07.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, mających przy sobie marihuanę. Obaj tłumaczyli, że to narkotyki na własny użytek. Wpadli w ręce policjantów, kiedy palili przygotowanego skręta. Usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
06.07.2015
Nowy Dwór Mazowiecki
Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali 25-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę, mieszkańców powiatu mławskiego, którzy podejrzani są o kradzież ubrań ze sklepów. Oboje usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi w trakcie czynności odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 900 złotych.
06.07.2015
Mińsk Mazowiecki
W ręce dzielnicowego miasta i gminy Mrozy wpadł 31-letni Stanisław P., mieszkaniec miejscowej gminy, podejrzany o uszkodzenie witryny sklepowej na ulicy Pokoju w Mrozach. Po tym, jak usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
06.07.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
06.07.2015
KSP
Komenda Stołeczna Policji włączyła się w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu", prowadzoną przez Komendę Główną Policji oraz ZPPP Browary Polskie, której inauguracja odbyła się dziś przy ul. Waryńskiego w pobliżu stacji Metro Politechnika. Właśnie tam na ścianie jednego z budynków pojawił się wielkoformatowy mural promujący trzeźwość za kierownicą.
06.07.2015
Otwock
Policjanci z Otwocka i Karczewa poszukują 29- letniego Tomasz Chmiela mieszkańca gminy Karczew, podejrzewanego o związek z wypadkiem, w którym śmierć poniosło dwoje obywateli Ukrainy.
06.07.2015
KSP
Jak w każde wakacje dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.
05.07.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Zarzuty oszustwa usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych w jednym z marketów przez ursynowskich policjantów. Jeden z nich był kasjerem, a drugi jego kolegą. Wspólnie narazili sklep na straty finansowe, bo kasjer kasował co drugi produkt wyłożony na taśmę. Obu mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...