Aktualności z policja.pl
09.10.2015
Bemowo, Wola
15 października w godzinach 9.00-14.00 na parkingu przy ul. Żytniej 36 każdy będzie mógł oddać honorowo krew. Akcja odbywa się pod patronatem Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV insp. Krzysztofa Krzyżanowskiego. Organizatorami akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
09.10.2015
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci prowadzą czynności związane z kradzieżami mieszkaniowymi metodą „na hydraulika”. Wizerunek osób mogących mieć związek z tego typu przestępstwami zarejestrowała kamera monitoringu w jednym z budynków, w którym usiłowano dokonać takiej właśnie kradzieży. Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
09.10.2015 film
Ochota, Ursus, Włochy
Odzyskane mitsubishi i zatrzymany mężczyzna podejrzany o jego paserstwo to wynik ostatnich działań policjantów z Pruszkowa. Bartosz O. wpadł na terenie warszawskich Włoch, gdzie został ukryty skradziony pojazd. Policjanci z Ochoty przedstawili 35-latkowi zarzuty za paserstwo, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
09.10.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Sprawcę fałszywego alarmu na Ochocie zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. 35-latek zatelefonował na numer 112 i poinformował, że w jednym z budynków został podłożony ładunek wybuchowy. Bartosz O. usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.
09.10.2015
Bemowo, Wola
Dobre rozpoznanie i szybka interwencja policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy doprowadziły do zatrzymania kobiety podejrzanej o wyłudzenie 35 tys. zł kredytu z banku. 20-latka już usłyszała zarzut.
09.10.2015
„Masz prawo do mediacji” – to ogólnopolska akcja polegająca na propagowaniu mediacji, która jest alternatywnym sposobem rozstrzygania sporów, to przede wszystkim ugodowe, mające satysfakcjonować obydwie strony rozwiązanie konfliktu. W tą akcję będą również zaangażowani policjanci. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 12-17 października.
09.10.2015
Bielany, Żoliborz
Mundurowi z Bielan zatrzymali Doriana T., który zniszczył dwa zaparkowane przy ulicy auta. Sprawca wskoczył na maskę toyoty i skakał po niej, a potem wskoczył jeszcze na peugeota. Mężczyzna spowodował straty sięgające 8 500 złotych. Dochodzeniowcy już przedstawili 19-latkowi zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
09.10.2015
Bemowo, Wola
Około 150 gramów mefedronu zabezpieczyli kryminalni z Woli w jednym z lokali na terenie dzielnicy. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, Tomasza F. i Daniela M., do których należały narkotyki. Podejrzani już usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Obaj przyznali się do zarzuconego czynu i poddali dobrowolnie karze.
09.10.2015
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci z wydziału do wali z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Rafał G. i Cezary W. dwukrotnie włamali się do tego samego baru kradnąc z niego papierosy i alkohol o łącznej wartości blisko 2000 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
09.10.2015
Śródmieście
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Sebastian S. po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń kradł rowery z podwórek i klatek schodowych. 26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyźnie za te przestępstwa grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...