Aktualności z policja.pl
01.09.2014 film
Otwock
21 czerwca po wizycie kobiet podszywających się pod pomoc pielęgniarską, z mieszkania starszej kobiety zginęła emerytura, oszczędności i pamiątkowa biżuteria. Policjanci z wydziału kryminalnego w tej sprawie na terenie Warszawy zatrzymali 22- latka, który już usłyszał zarzuty. Z zebranych materiałów wynika, że u fałszywych pielęgniarek pełnił on rolę kierowcy.
01.09.2014
Piaseczno
W ręce policjantów z piaseczyńskiej prewencji wpadł 35-latek. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. W trakcie kontroli pojazdu znaleźli w jego plecaku zawiniątko foliowe z marihuaną. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
01.09.2014
Legionowo
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z Serocka. 62-letni Józef G. i 59-letni Marek A. podejrzewani są o kradzież mienia o wartości prawie 3 tysięcy złotych, do której doszło w czerwcu tego roku w Jachrance. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
01.09.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
W ręce mokotowskich policjantów trafił mężczyzna podejrzany o kradzież kieszonkową. 48-latek został zatrzymany przez stołecznych wywiadowców. Do zdarzenia doszło w autobusie, a pokrzywdzona kobieta utraciła portfel z dokumentami. Tomaszowi M. może grozić kara do 5 lat więzienia.
01.09.2014
Bielany, Żoliborz
Patryk K. został zatrzymany przez bielańskich funkcjonariuszy w trakcie kontroli drogowej na ulicy Żeromskiego. 20-latek posiadał przy sobie znaczną ilość środków odurzających. Prokurator już przedstawił mu zarzuty za posiadanie ponad 33 gramów marihuany. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
01.09.2014
Bielany, Żoliborz
Rana od noża na plecach i uszkodzone płuco to efekt spotkania pokrzywdzonego z mężczyzną, z którym wcześniej miał zatarg. Patrolowcy z Bielan zatrzymali Bogusława B. i osadzili w policyjnej celi. 41–latek odpowie teraz za naruszenie czynności narządu ciała powyżej siedmiu dni.
01.09.2014
KSP
Policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej stołecznej drogówki na swoim koncie mają setki spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi, także w tym roku, będą uczyć dzieci, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Akcja tradycyjnie rozpoczyna się 1 września. Jest skierowana głównie do przedszkolaków i pierwszoklasistów, ale jej odbiorcami są też rodzice, opiekunowie oraz kierowcy.
01.09.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie cztery zawiniątka amfetaminy. Próbował przekonać funkcjonariuszy, że narkotyk ten musi zażywać dwa razy w roku, ponieważ pomaga mu na ból pleców. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających.
01.09.2014
KSP
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
01.09.2014 film
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci pionu kryminalnego zatrzymali 37-letniego mężczynę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Andrzej T. zaatakował księdza w jego mieszkaniu, pobił go i ukradł 2 tysiące złotych, a wszystko dlatego, że duchowny nie chciał po raz kolejny dać mu pieniędzy. 37-latek wpadł w ręce policjantów w Świeciu n. Wisłą. W ustaleniach, a także w samym zatrzymaniu, oprócz południowopraskich policjantów, brali udział funkcjonariusze pionu kryminalnego z komendy wojewódzkiej Policji z Gdańska. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.
<<
<
1
...