Aktualności z policja.pl
09.02.2016
Mokotów, Ursynów, Wilanów, Mińsk Mazowiecki
Trzy miesiące aresztu dla mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi bliskimi - takie decyzje podjęły sądy na wnioski prokuratorów. Jak ustalili policjanci z Ursynowa Jacek G. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką, a zatrzymany 53-latek z gminy Siennica znęcał się nad żoną.
09.02.2016
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z Wawra, dzięki przeprowadzonym ustaleniom i zaplanowanej obserwacji, na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzież paliwa na stacjach benzynowych. Dwie kobiety i mężczyzna wpadli w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy chcieli odjechać z 10 pełnymi kanistrami. Jak wskazuje materiał dowodowy wcześniej najprawdopodobniej ukradli w ten sposób ponad 2.255 litrów benzyny o wartości ponad 12 tysięcy złotych. Szymon R. i Grażyna K. usłyszeli po dwa zarzuty (kradzieży i usiłowania kradzieży), dobrowolnie poddali się karze. Iwona G. odpowie z usiłowanie dokonania kradzieży.
09.02.2016
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ochoty przedstawili wczoraj zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej w związku z podjętą interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego 55-letniej Lidii D. Kobieta mając 2 promile alkoholu w organizmie spowodowała kolizje na ul. Włodarzewskiej i uciekła. Dzięki reakcji świadka zdarzenia i natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy została zatrzymana. Grozi jej do 5 lat więzienia.
09.02.2016
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z Targówka odzyskali kosmetyki na łączną kwotę ponad 2200 złotych. Funkcjonariusze, w sklepie przy ul. Głębockiej, zatrzymali 31-letnią kobietę podejrzewaną o ich kradzież. W zatrzymaniu złodziejki pomógł pracownik ochrony. Marcie O. za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
09.02.2016
Praga Północ, Białołęka, Targówek
O tym, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może zakończyć się zarzutami przekonali się ostatnio kierowcy audi, toyoty i pojazdu marki Dacia. Niebezpieczna jazda mężczyzn została przerwana przez policjantów z Pragi Północ i stołecznej drogówki. Kierujący mieli od 1 do 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
09.02.2016
Piaseczno
Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie ujawnili profesjonalnie zorganizowaną plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w przydomowym garażu. W tej sprawie mundurowi zatrzymali również 20- letniego mężczyznę podejrzewanego zarówno za posiadanie, jak i za uprawę marihuany.
09.02.2016
KSP
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
09.02.2016
KSP
9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
09.02.2016
W tym roku przypada szósta rocznica śmierci Andrzeja Struja, policjanta, który będąc na urlopie zareagował, gdy chuligani awanturowali się na jednym ze stołecznych przystanków. Zmarł od ciosów zadanych nożem przez jednego z napastników. Pośmiertnie został awansowany na pierwszy stopień oficerski i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zasługi za dzielność. 42-letni Andrzej Struj służył w Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym Komendy Stołecznej Policji.
08.02.2016
KSP
Policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP poszukują Kajetana Poznańskiego. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. W jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała list gończy za poszukiwanym.
<<
<
1
...