Aktualności z policja.pl
31.08.2015
KSP
Ściślejsza współpraca szkół z policją i inspekcją sanitarną, szkolenia dla pedagogów i nauczycieli, warsztaty dla uczniów – m.in. poprzez te działania zostanie wzmocniona profilaktyka dotycząca dopalaczy na Mazowszu. Tak można podsumować dzisiejszą konferencję prasową, która odbyła się pod przewodnictwem Pana Jacka Kozłowskiego – Wojewody Mazowieckiego. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Dorota Sokołowska, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie Pani Maria Pawlak oraz zgromadzeni dziennikarze.
31.08.2015
Legionowo
Powodzeniem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko włamywaczom i złodziejom. Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie wspólnie ze swoimi kolegami z Komendy Stołecznej Policji wyjaśnili okoliczności kradzieży z włamaniem do jednego z domów, która miała miejsce dwa tygodnie temu w gminie Nieporęt. Michał Ł. oraz Sylwia G. usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. Teraz podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
31.08.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
25-letni Marcin S., 22-letni Patryk H. i 16-latka zostali ujęci przez strażników miejskich chwilę po tym, jak dopuścili się rozboju. A wszystko dzięki czujności pracowników monitoringu, którzy zauważyli niepokojącą sytuację okiem kamer. Nieletnią zajmie się sąd rodzinny. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Dziś zostanie rozpatrzony wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.
31.08.2015
Bemowo, Wola
Za kradzież paszportu oraz gotówki w kwocie 1900 złotych odpowie obywatel Ukrainy. 41-latek okradł swojego znajomego w mieszkaniu podczas imprezy. Mężczyzna został zatrzymany przez wolskich mundurowych i trafił do izby wytrzeźwień. Usłyszał już zarzuty kradzież. Za ten czyn grozi mu do 5 lat wiezienia.
31.08.2015
Bemowo, Wola
Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który na jednym z podwórek obserwował, a następnie dopuścił się innej czynności seksualnej w stosunku do nieletniego chłopca. 44-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki kobiecie, która zaalarmowała policję, widząc niecodzienne zachowanie mężczyzny. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
31.08.2015
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru, do której doszło w Alejach Ujazdowskich 19. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
31.08.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mieli romans, a po rozstaniu on nie mógł się pogodzić z tym, że wróciła do męża. Zaczął więc ją nachodzić, a małżonkowi grozić śmiercią i skrzywdzeniem córki. Posunął się również do zniszczenia tapicerki w samochodzie „rywala”. Policjanci z Ursynowa zatrzymali go we własnym mieszkaniu. Nie stawiał oporu. 30-letni Janusz G. usłyszał łącznie 6 zarzutów. Ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się do nich, jak również będzie podpisywał dozór policyjny.
31.08.2015
Piaseczno
Skutecznie przeprowadzone działania piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania kolejnych osób, które złamały ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zatrzymali 23-letniego Dawida M. oraz 25-letniego Artura M., którzy posiadali narkotyki. Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.
31.08.2015 audiofilm
KSP
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
31.08.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
<<
<
1
...