Aktualności z policja.pl
06.03.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali 35-latka. Mężczyzna wsiadł za kierownicę toyoty mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, który obowiązywał go do września 2016 roku. Wczoraj Sławomir D. usłyszał zarzut za przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
06.03.2015
Mińsk Mazowiecki
Barwne i obfitujące w wiele atrakcji spotkanie edukacyjno profilaktyczne zorganizowała przedszkolakom z Zespołu Szkół w Starej Niedziałce, policjantka z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii. Maluchy mogły zobaczyć jak wygląda codzienne wyposażenie policjanta do służby, kajdanki, pałka, kamizelka, a także policyjny radiowóz. Policjantka zorganizowała specjalne szkolenie na przejściu dla pieszych, ucząc przedszkolaki jak bezpiecznie i prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
06.03.2015
KSP
W sali konferencyjnej Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy odbyło się dziś spotkanie z członkami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na którym Jerzy Owsiak wręczył przedstawicielom warszawskich służb miejskich podziękowania za pomoc w 23. Finale WOŚP. Pamiątkowy dyplom w imieniu warszawskich policjantów odebrał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Piotr Idzikowski.
06.03.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Dzielnicowi z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Z ich ustaleń wynika, że sprawca uszkodził zawór centralnego ogrzewania w bloku komunalnym przy ul. Korsaka. W wyniku uszkodzenia budynek został zniszczony przez wydobywającą się z rur wodę. 30-latek już usłyszał zarzut. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
06.03.2015
Legionowo
Od wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci legionowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pełnią wspólne patrole, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki większej liczbie mundurowych zwiększa się oddziaływanie prewencyjne, a także skuteczność reakcji na wykroczenia i przestępstwa, co przekłada się bezpośrednio na zatrzymywanie sprawców tych czynów.
06.03.2015
Warszawa Zachód
Wczoraj policjanci z Łomianek przedstawili Kamilowi Ch. zarzut uszkodzenia pojazdu. Mężczyzna kilka dni wcześniej przechodząc obok zaparkowanego samochodu, wybił w nim przednią szybę. Całe zdarzenie zaobserwował świadek, który o wszystkim poinformował dyżurnego. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, a gdy pokrzywdzona złożyła wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa, udali się do jego miejsca zamieszkania. 26-latek przyznał się do uszkodzenia samochodu i poddał się dobrowolnie karze.
06.03.2015
Bielany, Żoliborz
Wywiadowcy z Bielan zatrzymali mężczyznę, który próbował ukryć się przed policjantami patrolującymi rejon ulicy Magiera. Michał C. położył się na kołach od samochodu, które niósł do skupu złomu. 34-latek usłyszał trzy zarzuty za włamanie do boksów piwnicznych. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
06.03.2015
Otwock
Policjanci z posterunku w Celestynowie, ustalili sprawców zniszczenia elewacji szkoły i przychodni zdrowia. Jak się okazało było to dwoje 14- latków. W ich ustaleniu pomocnym okazał się odnaleziony zeszyt w którym policjanci znaleźli i skojarzyli szkice rysunków, z tymi, które znajdowały się na zdewastowanych elewacjach.
06.03.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Wszystko działo się bardzo szybko. Najpierw było zgłoszenie o włamaniu następnie szybka reakcja policjantów, którzy odtworzyli zapis monitoringu w wyniku czego chwilę później zatrzymali podejrzewanego. Od ostatniego zatrzymania 34-letniego Bartosza P. upłynęło zaledwie kilka dni. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
06.03.2015
Pruszków
Policjanci z Raszyna dokonali realizacji podczas, której zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o kradzież wyposażenia AGD. Osoby zatrudnione w magazynie firmy prawdopodobnie zabrały z niego towar o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
<<
<
1
...