Aktualności z policja.pl
20.09.2014
Grodzisk Mazowiecki
Policjanci grodziskiego zespołu wywiadowczego zatrzymali 20-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży roweru. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna może być sprawcą kradzieży jeszcze czterech innych jednośladów. Patryk F. usłyszał pięć zarzutów. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i dobrowolnie poddał karze.
20.09.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli rower, który jak wynika z relacji mężczyzny został skradziony przez niego w pobliżu jednego z hoteli w centrum miasta. Osoba, która na publikowanych zdjęciach rozpoznają swoją własność proszona jest o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
20.09.2014
KSP
Z policyjnych informacji wynika, że nadal na terenie garnizonu stołecznego działają oszuści wyłudzający od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia. Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. Jeżeli coś nas zaniepokoi lepiej wykonać telefon do najbliższej jednostki policji lub swojego dzielnicowego.
20.09.2014 film
Piaseczno
Najpierw było zgłoszenie kradzieży toyoty, która miała miejsce niespełna dwa miesiące temu przy centrum handlowym w Piasecznie. Potem żmudna praca policjantów z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy, która zakończyła się zatrzymaniem Wojciecha W. i Roberta J. podejrzewanych o kradzież pojazdu i paserstwo. Kryminalni odzyskali też skradzione z Warszawy bmw. Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.
20.09.2014
Wołomin
Ponad 190 gramów marihuany i 30 gramów mefedronu zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego Bartłomieja M. i 19-letniego Bartłomieja Sz., podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Prokurator rejonowy w Wołominie już zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Teraz grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
19.09.2014
Legionowo
Policjanci z Serocka zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie w jednym ze sklepów w mieście kradzieży rozbójniczej. Sprawcy zabrali markowy alkohol nie uiszczając opłaty. Kiedy zareagował ochroniarz sklepu, odepchnęli go i szarpali. Po całym zajściu uciekli. Mundurowi szybko ustalili, że osoby które prawdopodobnie dokonały tego przestępstwa to Łukasz M., Michał K. i Piotr M. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.
19.09.2014
Nowy Dwór Mazowiecki
32-letni Michał W. i 26-letni Michał S., mieszkańcy powiatu nowodworskiego, są podejrzani o kradzież z cmentarza w Nowym Dworze Mazowieckim popiersia wykonanego z brązu. Właściciel pomnika-grobowca oszacował straty na około 10.000 zł. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
19.09.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
32-letnia Katarzyna P. i 20-letni Artur W. wpadli w ręce policjantów z Wawra jako podejrzewani o pobicie przy pomocy nogi od stołu mężczyzny, konkubenta zatrzymanej. Wszystko zaczęło się od awantury i nieporozumienia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Za ten czyn grozi do 10 lat więzienia.
19.09.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Zapraszamy mieszkańców Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się w poniedziałek, 22 września 2014 roku o 18.00 w Służewskim Domu Kultury, przy ul. Bacha 15. W trakcie spotkania podsumowane zostaną ubiegłoroczne debaty, a jej uczestnicy po raz kolejny będą mogli przedstawić swoje pomysły na poprawę bezpieczeństwa i dowiedzieć się, co robi Policja i samorząd, aby zapewnić je mieszkańcom.
19.09.2014
Warszawa Zachód
Dzięki informacji, którą uzyskał dzielnicowy z kampinoskiej gminy Marcin W. usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy. Gotówkę podejmował z bankomatów używając do tego karty płatniczej należącej do matki swojej partnerki, bez jej wiedzy. Od kwietnia do lipca br. tym sposobem dokonał kradzieży blisko 3 tys. złotych. 24-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.
<<
<
1
...