Aktualności z policja.pl
22.07.2014
Legionowo
Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali podejrzanych za przestępstwa narkotykowe 35-letniego Krzysztofa M. oraz 39-letniego Marka P. W samochodzie kierowanym przez Krzysztofa M. mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 122 gramy amfetaminy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Krzysztof M. został aresztowany na 2 miesiące. Marek P. trafił pod dozór policji.
22.07.2014
KSP
Od 21 lipca br. w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego na Zamku Królewskim w Warszawie można obejrzeć wystawę „Z kart historii Policji Państwowej” zorganizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach obchodów 95-lecia istnienia Policji.
22.07.2014
Legionowo
Kryminalni z Legionowa namierzyli poszukiwanego listem gończym 28-letniego Pawła K. Policjanci zatrzymali mężczyznę na warszawskim Śródmieściu. Mężczyzna został skazany za grożenie i znieważenie funkcjonariusza. Teraz 28-latek trafi do aresztu, gdzie spędzi dwa miesiące.
22.07.2014
Otwock
Otwoccy kryminalni zatrzymali dziś rano 37- letniego mężczyznę podejrzewanego o pchnięcie nożem 40- letniego mieszkańca Józefowa. Do zdarzenia doszło przed czterema dniami. Tylko szybka interwencja i natychmiastowa pomoc, jakiej udzielili rannemu policyjni wywiadowcy z Otwocka, uratowała poszkodowanemu życie.
22.07.2014
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ochoty zatrzymali poszukiwanego 2 listami gończymi i zarządzeniem w celu ustalenia miejsca pobytu. 22-latek, który od jakiegoś czasu ukrywał się przed organami ścigania, ma na swoim koncie między innymi oszustwo, zniszczenie i przywłaszczenie cudzej rzeczy. Dzięki funkcjonariuszom zwalczającym przestępczość przeciwko mieniu mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność za swoje czyny.
22.07.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci zostali zaalarmowani przez kobietę, której konkubent od 5 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i dziećmi. W dniu interwencji pobił pokrzywdzoną i jej dwóch synów. 29-letni Sebastian Ż. trafił do policyjnej celi, za popełnione czyny odpowie przed sądem. Dziś zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.
22.07.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z patrolówki zainterweniowali wobec nerwowo zachowujących się mężczyzn, jeden był ubrany w strój pracownika kuchni, drugi w dres, jak się okazało, byli to kelner i kucharz z jednej restauracji. Funkcjonariusze ustalili, że opuścili oni lokal, żeby jeden mógł przekazać drugiemu działkę marihuany. W chwili interwencji obaj posiadali narkotyki. 24-letni Rafał L. odpowie za posiadanie i udzielanie środków odurzających, natomiast 28-letni Mariusz B. za ich posiadanie.
22.07.2014
Wołomin
Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie. Jak wynika z ustaleń policjantów obaj mężczyźni wspólnie i w porozumieniu kilka dni temu bez powodu zaatakowali 55-latka, którego najpierw bili „końskim batem”, a później pięściami po całym ciele powodując u poszkodowanego liczne obrażenia ciała i narażające go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Decyzją sądu rejonowego i prokuratora z Wołomina Piotr B. i Rafał B. zostali objęci policyjnymi dozorami oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego i miejsca w którym przebywa na odległość do 100 metrów. Obu grozi teraz kara do 3 lat pozbawiania wolności.
22.07.2014 film
Otwock
Policjanci z posterunku w Wiązownie zatrzymali 32 letniego mieszkańca Warszawy podejrzewanego o zniszczenie „Pomnika Lotnika” w Józefowie. Obelisk ten upamiętnia południowoafrykańskich lotników z "Liberatora, którzy zginęli w tym miejscu w dniu 15 sierpnia 1944 roku, niosąc pomoc dla Powstania Warszawskiego.
22.07.2014
Wołomin
Blisko 50 gramów kokainy zabezpieczyli w samochodzie należącym do 25-latka kryminalni wołomińskiej komendy. Kolejne środki odurzające – marihuanę w ilości prawie 160 gramów funkcjonariusze ujawnili w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do Adama W. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadana wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani znacznej ilości środków odurzających. Jak ustalili policjanci czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 24 tys. złotych. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...