Aktualności z policja.pl
24.01.2015
Piaseczno
Odzież dziecięcą znanych firm oferowała na swoim stoisku 40-letnia kobieta w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 35 000 zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi.
24.01.2015
Wołomin
Funkcjonariusze wydziału wywiadowczo – patrolowego stołecznej Komendy, pełniąc służbę na terenie powiatu wołomińskiego zatrzymali 32-latka, który kierował fiatem bez uprawnień. Ta kontrola zakończyła się dla mężczyzny nie tylko ukaraniem mandatem karnym za popełnione wykroczenie, lecz również zarzutami przywłaszczenia volkswagena passata, do jakiego miał dopuścić się w czerwcu ubiegłego roku. Bezpośrednio z wołomińskiej Komendy Rafał K. zgodnie z nakazem sądu trafił do zakładu karnego.
24.01.2015
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
24.01.2015 film
KSP
Przypominamy, że 31 sierpnia weszła w życie nowelizacja ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Nakłada ona na pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Ułatwia to kierowcom odpowiednio wcześniejsze dostrzeżenie pieszego i podjęcie odpowiednich działań.
24.01.2015
Śródmieście
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na tzw. „policjanta”. Oszukana osoba straciła w wyniku tego przestępstwa 70 tysięcy złotych. W sprawie został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który przyszedł po pieniądze. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają prezentowaną osobę i mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości oraz miejsca pobytu lub mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.
24.01.2015
Warszawa Zachód
Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na tzw. "wnuczka", do którego doszło w zeszłym tygodniu na terenie gminy Stare Babice. Oszukana osoba straciła w wyniku tego przestępstwa 80 tys. złotych. W sprawie został sporządzony portret pamięciowy kobiety, która przyszła po odbiór pieniędzy. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowaną kobietę i mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości i miejsca pobytu lub mają jakiekolwiek informacje na jej temat.
23.01.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z komisariatu na warszawskim Targówku zatrzymali „na gorąco” dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu. Mężczyźni posiadali przy sobie łomy i kominiarki. Obaj podejrzani już usłyszeli zarzut, przyznali się i poddali dobrowolnie karze. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
23.01.2015
Grodzisk Mazowiecki
Uczestnicy ferii zimowych w Świetlicy Motyle spotkali się z policjantami. Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich grodziskiej komendy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz wobec osób obcych, opowiedzieli też o swojej pracy. Młodzi ludzie chętnie zapoznawali się z policyjnym wyposażeniem do służby i oglądali radiowóz. Po przypomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.
23.01.2015
Piaseczno
Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii kolejnej osobie przedstawią zarzut za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kryminalni ,realizując posiadane informacje, zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Zabezpieczyli również marihuanę, amfetaminę i mefedron w pomieszczeniu, gdzie przebywał mężczyzna. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
23.01.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
W ręce policjantów z wydziału kryminalnego wpadł Rafał S. Mężczyzna był podejrzany o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania ujawnili 20 zawiniątek z zawartością proszku koloru beżowego, jak się okazało heroiny. W komendzie na Pradze Północ 22-latek już usłyszał zarzut. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...