Aktualności z policja.pl
23.05.2015
KSP
Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
23.05.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
23.05.2015
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na Solcu. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje te osoby lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
23.05.2015
KSP
Ponad 1000 osób stanęło na stracie V Biegu Wisły, który zakończył się na plaży przy moście Łazienkowskim w Warszawie. W klasyfikacji służb mundurowych grupowo pierwsze miejsce zajęli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Reprezentacja Komendy Stołecznej Policji zajęła 3 miejsce. Prawie 10-kilometrowy bieg wygrał Sebastian Polak, który pokonał ten dystans w 32 min, 22 sekundy.
22.05.2015 audio
Wołomin
31-latka wspólnie ze swoimi znajomymi 30 i 44-latkiem postanowiła odwiedzić swojego byłego męża. Wizyta, na którą mężczyźni zabrali ze sobą siekierę i młotek, miała rozwiązać problemy osobiste byłych małżonków. Mężczyźnie udało się uniknąć bezpośredniej konfrontacji z byłą żoną i jej kolegami, mniej „szczęścia” miała jego przyjaciółka i jej ojciec, którzy zostali pobici przez napastników. Powiadomieni o całym zajściu policjanci, zatrzymali na terenie Wołomina Adrianę B., Tomasza B. i Dariusza T. Ten ostatni znieważył dodatkowo interweniującego policjanta. Cała trojka usłyszała zarzuty kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej, Dariusz T. dodatkowo znieważania funkcjonariusza Policji. Wobec obu mężczyzn prokurator rejonowy zastosował policyjne dozory.
22.05.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sztabki złota i dwóch aparatów fotograficznych na terenie galerii handlowych. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę prawie 80 000 złotych. 35-letni Robert G. i 32-letni Michał H. usłyszeli już po dwa zarzuty za włamanie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
22.05.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Do jednostki Policji w Zielonce przyszedł 25-letni obywatel Bułgarii, który złożył zawiadomienie o rozboju w wyniku, którego skradziono mu telefon oraz 50 zł. Po ustaleniach policjantów mężczyzna z pokrzywdzonego zmienił się w podejrzewanego. Okazało się, że zgubił telefon i liczył, że w ten sposób uda mu się go odnaleźć. Odpowie teraz za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa i składanie fałszywych zeznań. Sprawą zajmie się prokuratura.
22.05.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy policjanci zatrzymali podejrzanych o pobicie. Krzysztof S., Daniel Ch. oraz Tomasz Z. prawdopodobnie bez żadnego powodu zaatakowali na ulicy Jazgarzewskiej trzech nastolatków. Ofiary były bite pięściami po twarzy oraz kopane po całym ciele. Jeden z chłopców trafił do szpitala ze złamanym nosem. Mężczyznom może teraz grozić kara do 3 lat więzienia.
22.05.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci ze ,,stołecznej’’ drogówki zatrzymali 33-letniego Łukasza S., który na drodze S8 przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h. Mężczyzna wsiadł za kierownicę audi mimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za przestępstwo według nowego przepisu karnego art. 180a KK, za co może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
22.05.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzewanego o rozbój, do którego doszło w bloku przy ul. Złotopolskiej. Sprawcy pobili napadniętego mężczyznę, a potem go okradli. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...