Aktualności z policja.pl
02.10.2014
Wołomin
Funkcjonariusze z komisariatu w Markach zatrzymali 28-latkę, która będąc w zaawansowanej ciąży ze stojaka pod centrum handlowym w Markach usiłowała ukraść rower o wartości prawie 600 złotych. Marta N. już usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. Kobieta skorzystała z przysługującego jej prawa i dobrowolnie poddała się karze.
02.10.2014
O wydłużeniu czasu reakcji na zdarzenia na terenie garnizonu stołecznego poinformowała dzisiaj w materiale red. Krzysztofa Zasady stacja RMF. Materiał dotyczący środków transportu pozostających na stanie Komendy Stołecznej Policji zawiera informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną.
02.10.2014 film
Mińsk Mazowiecki
Czujność i natychmiastowa reakcja mieszkańców Dębego Wielkiego doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który kradł kable siłowe na prywatnej posesji przy ulicy Pedagogów. Policjanci powiadomieni w porę o wspomnianej sytuacji, kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym miała miejsce kradzież, zatrzymali 45-letniego Krzysztofa S. z województwa śląskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży, po czym przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
02.10.2014 film
Mińsk Mazowiecki
Łącznie ponad 50 gramów narkotyków, w tym marihuany, metaamfetaminy i ecstasy zabezpieczyli policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego i zespołu kryminalnego z Halinowa u 26-letniego Mateusza T. z gminy Dębe Wielkie. Mężczyzna miał ukryte ponad 10 gramów narkotyków w bieliźnie, a pozostałe ponad 40 gramów trzymał u siebie w domu. 26-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
02.10.2014
KSP
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
02.10.2014
Mińsk Mazowiecki
Kiedy dwaj policjanci z mińskiej drogówki późnym wieczorem zauważyli, idącą poboczem ruchliwej drogi, starszą kobietę, natychmiast postanowili sprawdzić, czy nic jej nie dolega. Okazało się, że 80-letnia mieszkanka Warszawy wyszła z domu wcześnie rano i błąkała się po Trakcie Brzeskim. Kobieta z powodu zaników pamięci nie potrafiła wrócić do miejsca zamieszkania. Policjanci powiadomili o zdarzeniu członków rodziny, którzy przyjechali na najbliższy komisariat po 80-latkę.
02.10.2014
Nowy Dwór Mazowiecki
Policjanci nowodworskiej komendy przy współpracy ze strażą pożarną poszukiwali 87-letniego mężczyzny, który zaginął w Stanisławowie gm. Pomiechówek. Do akcji został również zaangażowany policyjny śmigłowiec. Wczoraj około 15.00 87-latek został odnaleziony w rozlewisku na wysokości Modlina Starego. Mężczyzna z oznakami wyziębienia został przewieziony do szpitala.
02.10.2014 film
Warszawa Zachód
Pistolet, trzy jednostki długiej broni, w tym poszukiwany sztucer pochodzący z kradzieży z włamaniem, 219 sztuk amunicji, które Dariusz K. posiadał bez wymaganego zezwolenia, a także 117 butelek alkoholu i 5,6 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 8,7 kg tytoniu - to wynik przeszukania w miejscu zamieszkania 48-letniego mieszkańca lesznowskiej gminy. Czynności przeprowadzili policjanci z wydziału kryminalnego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Natomiast funkcjonariusze ze stołecznego wydziału odzyskiwania mienia na poczet przyszłej kary zabezpieczyli pieniądze w kwocie 750 złotych. Wczoraj sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.
02.10.2014
KSP
O możliwościach, ograniczeniach i wyzwaniach w procesie wykrywczym w sprawach o przestępstwa z nienawiści dyskutowano podczas kolejnej sesji Policyjnej Platformy Przeciw Nienawiści. W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP uczestniczyli przedstawiciele Policji, prokuratury, instytucji oraz fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz praw człowieka.
02.10.2014 film
KSP
Dwa tysiące sztuk odzieży i obuwia o wartości ponad 411 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy będą odpowiadali za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.
<<
<
1
...