Aktualności z policja.pl
26.03.2015
Dzisiaj na łamach Dużego Formatu Gazety Wyborczej opublikowano artykuł pt. „Ten trup się nie liczy”, po lekturze którego czytelnik może sobie zbudować zaburzony obraz Policji, która - kierując się tylko statystyką - nie wykonuje prawidłowo swoich zadań. Statystyka nie jest w Policji najważniejsza, jest ona jedynie elementem wewnętrznej samooceny. Dzięki niej wiemy, na co zwrócić większą uwagę. Prowadząc analizę danych, wyciągamy wnioski, jak jeszcze skuteczniej walczyć z przestępczością. Od lat również wskazujemy, że manipulowanie statystyką jest niedopuszczalnym łamaniem prawa. Podkreślamy także, że najważniejsza dla nas jest społeczna ocena działań Policji. W codziennej służbie staramy się odpowiadać na społeczne oczekiwania wobec Policji.
26.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
26.03.2015 film
Mińsk Mazowiecki
49 uczniów z klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim wzięło udział w kilkugodzinnych praktykach zorganizowanych w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. Mińska jednostka dziewiąty rok z rzędu gościła w swoich murach osoby zainteresowane zawodem policjanta. Podczas pobytu w jednostce uczniowie poznawali prace policjantów na stanowisku kierowania i w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zwiedzili również atelier zespołu techniki kryminalistycznej, poznali wyposażenie do służby policjantów prewencji i drogówki. Uczniowie zapoznali się też z procesem rekrutacji do służby w Policji.
26.03.2015
KSP
Wczesną wiosną trawy sa wysuszone i palą sie bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania. W takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Dym powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków drogowych. W wyniiku wypalania traw dochodzi do wielu szkodliwych procesów, a w szczególności, ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza, do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących trucizną zarówno dla ludzi jak i zwierząt, zniszczone są miejsca lęgowe oraz ginie wiele gatunków zwierząt gnieżdżących się na ziemi i w krzewach.
26.03.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci ze stołecznego wywiadu zatrzymali kierowcę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie sprawdzeń okazało się, że 39-latek posiada jeszcze dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, do grudnia br. i do grudnia 2017 toku. Piotr W. trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzut niestosowania się do orzeczonych przez sąd zakazów. Dalej sprawą zajmie się sąd. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
26.03.2015
Bemowo, Wola
Policjanci z Woli zatrzymali Dawida S., który kierował pojazdem będąc pod wpływem m.in. kokainy. Po zatrzymaniu 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a wraz z nim pasażer. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty: kierowania pod wpływem narkotyków, posiadanie marihuany oraz kierowania pojazdem bez uprawnień i wymaganych dokumentów. Ponadto odpowie za udzielanie znacznej ilości narkotyków Grzegorzowi C., u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 65 gramów marihuany. Wkrótce sprawa trafi do sądu.
26.03.2015
Bielany, Żoliborz
Płynny metadon próbował przewieźć bez wymaganych dokumentów na teren Wielkiej Brytanii Andrzej R. Mężczyzna został zatrzymany na terenie lotniska przez funkcjonariuszy z KRP Warszawa V i Izby Celnej. 30-latek usłyszał także zarzuty za posiadanie narkotyków, udzielanie ich innym osobom i posiadanie amunicji. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
26.03.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z Wawra najpierw podjęli decyzję o zatrzymaniu 24-letniego mężczyzny, potem pomimo dużych oporów ze strony rodziny, zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, a następnie i do sądu. Mężczyzna od ponad półtora roku znęcał się nad bratem i ojcem. Funkcjonariusze zadziałali bardzo stanowczo i dynamicznie w trosce o bezpieczeństwo najbliższych podejrzanego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
26.03.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ochoty zorganizowali spotkanie z osobami starszymi w Bibliotece Publicznej ,,Przystanek Książka”. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.
26.03.2015
Warszawa Zachód
Policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach, pełniąc służbę na terenie błońskiej gminy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Podobnie kierowca daewoo, którego zatrzymali do kontroli drogowej ożarowscy funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę do 2016 roku obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
<<
<
1
...