Aktualności z policja.pl
01.12.2015
KSP
Ponad 170 policjantów Komendy Stołecznej Policji wzięło udział w tegorocznym programie bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie. Wśród funkcjonariuszy, którzy chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania i powikłań pogrypowych byli policjanci m.in. OPP, wydziałów kryminalnych i prewencyjnych KSP oraz komisariatów specjalistycznych Policji. Szczepienia zostały wykonane w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, a ich bezpłatna forma ma na celu zachęcenie do szczepień na własny rachunek.
01.12.2015
Komisariat Metra
Podczas minionego weekendu policjanci z warszawskiego metra zatrzymali trzech mężczyzn. Łączyło ich jedno – przedmioty, które posiadali przy sobie były oznaczone w policyjnym systemie jako poszukiwane.
01.12.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
W ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na gorącym uczynku wpadła 26-letnia Monika M. Kobieta, podając się za kogoś innego, próbowała odebrać od kuriera 2 telefony komórkowe, które zostały zamówione w ramach przedłużenia umów z operatorem sieci telefonicznej. Zatrzymana odpowie za oszustwo.
01.12.2015
Bemowo, Wola
Dwa zarzuty kradzieży usłyszała w komendzie na Woli Elżbieta C. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu niedługo po zgłoszeniu. Z zebranego materiału wynika, że kobieta pracując w sklepie dokonała kradzieży pieniędzy czym naraziła pracodawcę na straty wynoszące 7.000 złotych. Do zarzucanych czynów przyznała się. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
01.12.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 40-letniego Piotra J., który w mieszkaniu prowadził sprzedaż piwa bez wymaganej koncesji i papierosów bez akcyzy, dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 litrów spirytusu ukrytego w samochodzie, a przechowywanego w plastykowych baniakach. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty.
01.12.2015
Grodzisk Mazowiecki
Nie całej godziny potrzebowali grodziscy policjanci do zatrzymania samochodu, pochodzącego z kradzieży na terenie Kalisza. Kierujący autem 47-latek okazał się poszukiwanym przez prokuraturę i sąd, ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grodziscy policjanci przekazali poszukiwanego volkswagena i jego kierowcę - Przemysława G. funkcjonariuszom z Kalisza, którzy wyjaśnią sprawę kradzieży i innych przestępstw popełnionych przez zatrzymanego mężczyznę.
01.12.2015
Mińsk Mazowiecki
Prawdziwie obywatelską postawą i zdecydowaną reakcją na widok nietrzeźwego kierowcy, który zaparkował na stacji paliw w gminie Kałuszyn, wykazali się pracownicy, którzy najpierw zablokowali drzwi od budynku stacji, a później wezwali patrol Policji. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 43-latek usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i dobrowolnie poddał się karze.
01.12.2015
Warszawa Zachód
Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zastosowanie wobec 17-letniego mieszkańca gminy środka zapobiegawczego w postaci dozoru. Mężczyzna usłyszał zarzut wielokrotnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środka odurzającego, w tym osobie małoletniej. Poza tym odpowie za uprawę i posiadanie marihuany. Mężczyźnie za popełnienie tych przestępstw grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.
01.12.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
01.12.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zorganizowali spotkanie z seniorami w Domu Kultury ,,Świt" na Targówku. Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na krewnego, policjanta czy administratora”.
<<
<
1
...