Aktualności z policja.pl
25.10.2014
Bielany, Żoliborz
Sierżant Monika Guzek w bielańskiej komendzie służy od ponad 2 lat. Zanim wstąpiła do policji ukończyła Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i podyplomowe studia „Prawo w administracji publicznej”. Biegle włada trzema językami, angielskim, szwedzkim i ukraińskim. Ale jej największą pasją jest gra na skrzypcach, a jednym z marzeń posiadanie skrzypiec Stradivariego.
25.10.2014
Warszawa Zachód
Dwóch mieszkańców błońskiej gminy zareagowało natychmiast, gdy tylko zauważyli kierowcę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Gdy kierowca zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, mężczyźni podbiegli do samochodu i wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wtedy kierowca wyszedł z samochodu, zaczął oddalać się z miejsca. Mężczyźni udali się za nim. Gdy nadjechał w tym czasie radiowóz, mężczyźni przekazali policjantom zabezpieczone kluczyki i wskazali kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
25.10.2014
KSP
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
25.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Trzy zarzuty za kradzieże rowerów przedstawili mokotowscy policjanci 20-latkowi, który został zatrzymany przez mundurowych z oddziału prewencji. Funkcjonariusze zatrzymali także jego wspólnika, Michała K., który odpowie za jedno takie przestępstwo. Może im grozić kara do 5 lat więzienia. Przypominamy o akcji znakowania rowerów w jednostkach Policji.
25.10.2014 film
Otwock
Kryminalni z komendy w Otwocku zatrzymali 23- latka, czwartego z mężczyzn podejrzanych o wymuszenie zwrotu wierzytelności. Przypomnijmy: przed pięcioma dniami policjanci z Józefowa i Wiązowny użyli broni wobec jego kompanów, którzy uciekając samochodem dokonali czynnej napaści na policjanta, potrącając go. Wobec trzech z nich sąd zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci aresztu.
24.10.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek, KSP
Czworo przedstawicieli Wydziału Public Relations Głównego Inspektoratu Policji MSW Mołdawii oraz Dyrektoriatu Policji w Kiszyniowie odwiedziło wczoraj KSP. Goście zainteresowani byli m.in. organizacją pracy Zespołu Prasowego, koncepcją i strategią działań PR stołecznej Policji oraz najlepszymi praktykami w obszarze budowania zaufania społecznego do Policji. Tego samego dnia inna grupa mołdawskich policjantów odwiedziła KRP VI w ramach projektu „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”.
24.10.2014
Piaseczno
Policjanci z Piaseczna poszukują 16-letniej Moniki Karlikowskiej, która 7 października 2014 roku wyszła z domu i do chwili obecnej nie wróciła. Dziewczyna nie nawiązała także żadnego kontaktu z najbliższą rodziną ani znajomymi. Prosimy o kontakt każdą osobę, która mogła widzieć zaginioną lub posiada informacje na temat jej miejsca pobytu.
24.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież w szpitalu. 25-latka trafiła w ręce mundurowych krótko po tym, jak zabrała z gabinetu lekarskiego telefon komórkowy, należący do pracownika. Funkcjonariusze odzyskali skradziony aparat, a Katarzyna L. usłyszała już zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
24.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Dzięki ursynowskim policjantom kolejna osoba podejrzana o napad na 27-letniego mężczyznę, trafiła wczoraj za kratki. Funkcjonariusze ustalili, że Karol P., zatrzymany przez dzielnicowych na terenie dzielnicy, brał udział w zdarzeniu, do którego doszło w rejonie Kostki Napierskiego. Mężczyźnie, który został wczoraj tymczasowo aresztowany przez sąd może grozić kara do 12 lat więzienia.
24.10.2014 film
Otwock
Otwoccy kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o oszustwa na tzw. „wnuczka”. Wpadli po tym, jak od 74-letniej mieszkanki Józefowa próbowali wyłudzić 40 tys. złotych. Dzięki wyjątkowej czujności, jaką wykazała się kobieta i natychmiastowym działaniom policyjnym, kobieta nie straciła swoich oszczędności. Jeszcze dziś policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu.
<<
<
1
...