Aktualności z policja.pl
22.10.2014
KSP
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
22.10.2014
Otwock
Policjanci z Józefowa i Wiązowny zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych, o próbę wymuszenia zwrotu wierzytelności od byłego pracodawcy. Podczas podjętej przez nich próby ucieczki, potrącili oni jednego z funkcjonariuszy. Wówczas wobec sprawców czynnej napaści na policjanta, asekurujący funkcjonariusze użyli broni. Przestępstwo, którego się dopuszczono zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
22.10.2014
Wołomin
Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wołominie dwukrotnie spotkali się z osobami starszymi w ramach programu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Pierwsze spotkanie skierowane było do członków Klubu Emerytów i Rencistów w Wołominie, drugie zaś do Klubu Seniora Słoneczna w Wołominie. Głównym tematem rozmów profilaktycznych były oszustwa metodą „na wnuczka”, kradzieże z włamaniem, kradzieże kieszonkowe. W trakcie spotkań z seniorami, zaproszone przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, promowały dodatkowo zdrowy styl życia osób starszych.
22.10.2014
KSP
W ramach współpracy pomiędzy Komendą Stołeczną Policji a Polskim Instytutem Dyplomacji pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zorganizowano dziś szkolenie z zakresu protokołu dyplomatycznego. W zajęciach wzięła udział kadra kierownicza KSP. Szkolenia są skierowane do pracowników różnych instytucji administracji publicznej i samorządowej.
22.10.2014
Wołomin
16480 sztuk papierosów znanych światowych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz blisko 0,5 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy znajdowały się w jednym z „barów” w Kobyłce. 55-letni Jerzy T. właściciel lokalu gastronomicznego już został przesłuchany, zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz odpowie nie tylko za przestępstwo z ustawy karno-skarbowej, lecz również z ustawy Prawo Własności.
22.10.2014
Legionowo
Sukcesem zakończyły się działania policjantów z Serocka. Wyjaśnili oni okoliczności kradzieży z włamaniem do domu letniskowego. 48-letni Jacek C. podejrzany jest o kradzież z włamaniem w miejscowości Łacha. Łupem padły narzędzia elektryczne. Właściciel oszacował straty na sumę prawie 2 tys zł. Decyzją sądu Jacek C. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
22.10.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 30-letniego Bartłomieja F. Mężczyzna od początku tego roku co najmniej 54 razy podjeżdżał na stacje benzynowe i dokonywał kradzieży paliwa. Łączna wartość start wyniosła ponad 16 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ wszystko wskazuje na to, że 30-latek ma na swoim koncie większą ilość podobnych kradzieży. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.
22.10.2014 film
KSP
Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli ponad 8,5 tys. tabletek, które najprawdopodobniej zawierają zabronioną prawem substancję znajdującą się na liście CITES, tzw. śliwę afrykańską. Suplementy diety miały pomagać m.in. w leczeniu prostaty. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi około 18 tysięcy złotych.
22.10.2014
Bielany, Żoliborz
Mundurowi z Żoliborza zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież torebki 86-letniej kobiecie. Mężczyzna tuż po wyrwaniu torebki zmieniał ubranie, mimo tego został rozpoznany przez ofiarę. Dariusz M. już usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwo. Mężczyzna jest doskonale znany żoliborskim policjantom, był już notowany za kradzieże i rozboje. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
22.10.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z komisariatu Policji na warszawskiej Białołęce ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca wyjął z bagażnika drewnianą pałkę i uderzał nią mężczyznę, który chwilę wcześniej „zaczepiał” jego dziewczynę. Po chwili odjechał z partnerką. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Szymon P. już usłyszał zarzut. Decyzją prokuratora 32-latek został objęty dozorem policyjnym.
<<
<
1
...