Aktualności z policja.pl
18.04.2015
Legionowo
W legionowskiej komendzie gościły dzieci z przedszkola specjalnego w Legionowie. Nie lada atrakcją było dla nich zwiedzanie komendy, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dla dzieci było to niezapomniane przeżycie i możliwość poznania pracy policjantów.
17.04.2015
KSP
W związku ze zgromadzeniami publicznymi , jakie odbędą się w sobotę 18 kwietnia w Warszawie od 8.00 do późnych godzin wieczornych w Komendzie Stołecznej Policji zostanie uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta.
17.04.2015
Mińsk Mazowiecki
Policyjni wywiadowcy obezwładnili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który pod jednym z lokali na Placu Kilińskiego uderzył dwukrotnie nożem 20-letniego mężczyznę. W wyniku tego ataku, pokrzywdzony doznał ran ciętych nogi i twarzy. 25-latka osadzono w policyjnym areszcie, a później przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała w związku z wybrykiem chuligańskim. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze. 25-latkowi grozi wyższy wymiar kary, z uwagi na fakt, że będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista.
17.04.2015
KSP
Na sobotę 18 kwietnia zgłoszono kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów. Wszystkie manifestacje spotkają się w Alejach Ujazdowskich pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
17.04.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do mieszkania, podczas gdy jego właściciel był w tym samym czasie w środku. 32.-letni Maciej B. usłyszał już zarzut, a przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy. Dziś funkcjonariusze doprowadzą go do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.
17.04.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli w Przedszkolu przy ulicy Sabały w warszawskich Włochach. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
17.04.2015
Warszawa Zachód
Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem 61-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką, a prokurator objął go dozorem Policji oraz nakazał opuszczenie mu wspólnego mieszkania.
17.04.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
17.04.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Grzegorz T., którego łupem najczęściej padały hondy i toyoty ma swoim koncie osiem takich przestępstw. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
17.04.2015
Grodzisk Mazowiecki
Dzięki pracy operacyjnej i dobremu rozpoznaniu grodziscy kryminalni ustalili osobę podejrzewaną o włamanie do domu w Milanówku. Zaskoczony 39-latek został zatrzymany rano w miejscu zamieszkania. Adam W. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności.
<<
<
1
...