SPEED – PODSUMOWANIE 2020 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

SPEED – PODSUMOWANIE 2020

Data publikacji 15.01.2021

Przez okrągły rok policjanci warszawskiej „drogówki” z GRUPY SPEED działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ujawnili ponad 25 tys. wykroczeń! Nałożyli prawie 23 tys. mandatów karnych i zatrzymali prawie 3,5 tys. praw jazdy!

Efekty działań grupy SPEED przekładają się na bezpieczeństwo Nas wszystkich. W ubiegłym roku policjanci nałożyli prawie 21,5 tys. mandatów za zbyt szybką jazdę! Najbardziej „zasłużonym” kierującym (3400 osób), zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zastosowali również 2037 pouczeń. Jednak nie każde „spotkanie” z policjantem miało swoje zakończenie na miejscu kontroli, ponieważ wobec 177 kierujących skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymano też 673 dowody rejestracyjne, w tym 405 za zły stan techniczny pojazdu. Ponadto policjanci ujawnili 124 przestępstwa karne.

Będąc na drodze chcemy czuć się bezpiecznie – jako kierowca, pasażer, czy po prostu jako pieszy. Niestety na co dzień widzimy, jak jeździ spora część kierowców… szybko, agresywnie, brawurowo, a to często powoduje niebezpieczną sytuację, a nawet wypadek drogowy. Takiego zachowania nie tolerują policjanci warszawskiej „drogówki”, dlatego już od ponad dwóch lat działa grupa SPEED.

Podsumowując ubiegły rok, można stwierdzić, że policjanci GRUPY SPEED mieli ręce pełne roboty. Wraz z początkiem nowego roku, z nastawieniem na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi nieustannie i zdecydowane reagują oraz przeciwdziałają niebezpiecznym zachowaniom na drodze.