BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021

Data publikacji 20.01.2021

Kolejny pirat drogowy! Zatrzymane prawo jazdy, mandat 500 zł i 10 punktów karnych przypisanych do konta kierowcy. Z uwagi na to, że nadal wielu kierowców lekceważy przepisy ruchu drogowego dziś w garnizonie stołecznym trwają działania „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ – 2021”.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

W tym przypadku był to kierujący, który został zatrzymany na Wybrzeżu Kościuszkowskim. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o prawie 80 km/h, policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Zatrzymali również prawo jazdy.

W roku 2020 policjanci z warszawskiej grupy SPEED nałożyli prawie 21, 5 tys. mandatów za szybką jazdę oraz zatrzymali 3400 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Patrząc na poczynania kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy, to w 2021 r. mundurowym również nie zabraknie pracy.

Z uwagi na to, że nadmierna prędkość to wciąż jeden z największych problemów polskich dróg, Policja będzie nadal organizowała rożnego rodzaju działania, aby uzmysłowić kierowcom, że warto poświęcić na dojazd kilka minut dłużej, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy, że mandat karny, punkty karne czy też zatrzymane prawo jazdy, to najlepsze co może spotkać kierującego pojazdem w takiej sytuacji…

 

Dziś na drogach Warszawy i przyległych powiatów prowadzone są działania prewencyjno-kontrolne „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021”, których głównym celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.