PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021" - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021"

Data publikacji 21.01.2021

W dniu wczorajszym w garnizonie stołecznym policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna prędkość 2021” ujawnili aż 463 wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Ponadto zatrzymali 22 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość znacznie przekroczyli, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań policjanci drogówki ujawnili 463 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Aż 23 kierujących przekroczyło prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym za co zostały zatrzymane im prawa jazdy.  Przerażającym jednak pozostaje fakt, że 91 kierujących dopuściło się przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych!!!

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.

  • Zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego dokonującego pomiaru prędkości.
    BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021
  • Zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego dokonującego pomiaru prędkości.
    BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021
  • Zdjęcie przedstawia tarczę do zatrzymywania pojazdów.
    BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021

Film BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021

Opis filmu: Film przedstawia slajdy ze zdjęć policjanta ruchu drogowego dokonującego pomiaru prędkości.

Pobierz plik BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2021 (format mp4 - rozmiar 27.44 MB)