NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC

Data publikacji 28.01.2021

Policjanci warszawskiej „drogówki” nie dali się oszukać. Kierujący samochodem marki Mercedes po zatrzymaniu do kontroli, na oczach mundurowych, zamienił się miejscem z pasażerką! Jego tłumaczenia były dosyć zaskakujące nawet dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy w swojej pracy widzieli już nie jedno.

Policjanci w ramach codziennej służby, patrolując ul. Modlińską radiowozem nieoznakowanym BMW, zauważyli szybko jadący pojazd marki Mercedes. Po dokonaniu pomiaru prędkości, okazało się, że jechał on o 53 km/h za szybko na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali „szybkiego kierowcę”. Gdy tego dokonali na ich oczach ukazał się obraz jak z filmu… kierujący zamienił się miejscem z pasażerką! Jak się później okazało była to jego żona. Wyjaśnienia mężczyzny były absurdalne…  bo to, że „jest ślisko i żona nie umie w takich warunkach prowadzić auta”, nie tłumaczyło zachowania kierowcy, a tym bardziej nie zaburzyło czujności policjantów. Po szczegółowej kontroli i sprawdzeniu w systemie informatycznym, prawda wyszła na jaw. Okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów! Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz popełnione wykroczenia kierujący odpowie ponownie przed wymiarem sprawiedliwości. 

 

Film NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC

Opis filmu: Film przedstawia pojazd zatrzymany do kontroli, w którym kierowca próbując wprowadzić w błąd policjantów zamienia się miejscem z pasażerem.

Pobierz plik NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC (format mp4 - rozmiar 22.87 MB)