BEZMYŚLNOŚĆ CZY NIEBYWAŁA ODWAGA...??? - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZMYŚLNOŚĆ CZY NIEBYWAŁA ODWAGA...???

Data publikacji 05.02.2021

Policjanci warszawskiej „drogówki” podczas nocnego patrolu Aleją Witek natknęli się na niecodzienną sytuację. Jezdnią od strony Mostu Północnego w kierunku ul. Kasprowicza poruszał się mężczyzna! Pieszy wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni, zupełnie nie zdawał sobie sprawy jakie zagrożenie może spowodować zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Pomogli pieszemu bezpiecznie opuścić jezdnię, a następnie przypomnieli mężczyźnie  przepisy dotyczące pieszych. Z uwagi na trudną sytuację życiową mężczyzna został pouczony.

Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim, a na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.

Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, musi ustąpić miejsca rowerowi.

Film BEZMYŚLNOŚĆ CZY NIEBYWAŁA ODWAGA???

Opis filmu: Film przedstawia pieszego poruszającego się w nocy, po jezdni w miejscu zabronionym, bez elementów odblaskowych.

Pobierz plik BEZMYŚLNOŚĆ CZY NIEBYWAŁA ODWAGA??? (format mp4 - rozmiar 12.58 MB)