GRUPA SPEED - STYCZEŃ 2021 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

GRUPA SPEED - STYCZEŃ 2021

Data publikacji 09.02.2021

Ignorowanie ograniczeń prędkości to powszechna praktyka wielu polskich kierowców. Dlatego też w każdej komendzie wojewódzkiej Policji funkcjonuje specjalna grupa SPEED, której priorytetem działania jest dyscyplinowanie kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego, a co za tym idzie ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Tylko w styczniu br. policjanci z warszawskiej grupy SPEED skontrolowali 3644 kierujących pojazdami, gdzie ujawniono 3275 wykroczeń. Za samo przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci nałożyli 2921 mandatów karnych. 320 kierujących pojazdami straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymano ponadto 91 dowodów rejestracyjnych, z czego aż 53 za zły stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusze pouczyli 208 kierujących i skierowali 22 wnioski do Sądu.

Smutnym, a zarazem dającym dużo do myślenia pozostaje fakt, że wszystkie wymienione powyżej dane są znacznie większe niż w styczniu 2020 roku…

Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością, a na to pozwoliło sobie aż 1184 kierujących więcej niż w styczniu 2020 roku, stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy również, że prędkość ma decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników wypadku drogowego…!