IGNOROWANIE OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI… - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

IGNOROWANIE OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI…

Data publikacji 23.02.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Citroen, który poruszając się ulicą Modlińską w Warszawie za nic miał ograniczenie prędkości do 50 km/h. Przekroczył dopuszczalną PRĘDKOŚĆ PONAD TRZYKROTNIE!!!

Prędkość. Prędkość.  Prędkość. Policja notorycznie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i jazdę z bezpieczną prędkością. Jednak pomimo licznych apeli i działań nadal na drodze nie brakuje kierujących, którzy w rażący sposób lekceważą przepisy ruchu drogowego, zupełnie nie zdając sobie sprawy do jakiej tragedii mogą doprowadzić. Tak też było i w tym przypadku. Kierujący Citroenem pędził z prędkością ponad 160 km/h, po jezdni na której co  chwilę występują skrzyżowania z usytuowanymi na nich przejściami dla pieszych.  Takie zachowanie, zagraża nie tylko kierującemu ale również i pasażerom danego pojazdu. Nie wspominając już o pozostałych uczestnikach ruchu drogowego, szczególnie tych niechronionych.

Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu.

Na szczęście kolejny pirat drogowy został w porę zatrzymany przez policjantów warszawskiej grupy Speed dzięki czemu być może uniknęliśmy  kolejnej tragedii na drodze…

Film IGNOROWANIE OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI…

Pobierz plik IGNOROWANIE OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI… (format mp4 - rozmiar 16.71 MB)