Aktualności

JADĘ BEZPIECZNYM AUTEM – PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD POJAZDÓW 2021

Data publikacji 23.06.2021

Sezon wakacyjny to czas wzmożonego ruchu pojazdów oraz pokonywania znacznych odległości związanych z wyjazdami na letni wypoczynek, dlatego też w dniu 26 czerwca 2021 r. Wydział Ruchu Drogowego KSP przy współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, przeprowadzi akcję profilaktyczną pn. „Jadę bezpiecznym autem – przedwakacyjny przegląd pojazdów”.

Celem akcji jest zachęcenie kierowców do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, nie tylko podczas okresowych badań technicznych, wynikających z ustawowych obowiązków, ale także w sytuacjach, kiedy planujemy wyjazd w dalszą podróż. W związku z tym, na terenie stacji kontroli pojazdów znajdującej się przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie, uprawniony diagnosta oraz policjanci przeprowadzą bezpłatne sprawdzanie stanu technicznego pojazdów. Kontroli zostaną poddane układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, takie jak: układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ zawieszenia, jezdny w tym ogumienie oraz układ wydechowy i oświetlenie.

W pojazdach, które bedą uczestniczyć w akcji zostanie również przeprowadzona bezpłatna dezynfekcja układu wentylacyjnego oraz wnętrza pojazdu – ozonowanie.

Sprawdzenia pojazdu będzie można dokonać w godz. 8:00 - 18:00
w dniu 26 czerwca 2021 r. na terenie na stacji kontroli pojazdów WX/195/P
przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1
w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 56