KOLEJNY WAKACYJNY EGZAMIN NA KARTE ROWEROWĄ ZA NAMI... - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

KOLEJNY WAKACYJNY EGZAMIN NA KARTE ROWEROWĄ ZA NAMI...

Data publikacji 16.07.2021

Z roku na rok w Warszawie sukcesywnie rozbudowywana jest sieć dróg rowerowych. Dlatego też przypominamy, że wszyscy którzy są w przedziale wiekowym pomiędzy 10 a 18 rokiem życia, aby móc legalnie poruszać się rowerem po drogach publicznych muszą mieć do tego stosowne uprawnienia.

Często zdarza się, że nie wiedzą o tym nawet ich opiekunowie prawni. W związku z tym policjanci warszawskiej „drogówki” starają się, aby ta świadomość prawna zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów była sukcesywnie podnoszona.

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu rowerowego, już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni policjanci wspomagają szkoły zarówno w przygotowaniu uczniów do egzaminu na kartę rowerową, jak również w przeprowadzaniu tych egzaminów. Pomimo przerwy wakacyjnej w szkołach zainteresowanie zdobyciem uprawnień do kierowania rowerem wciąż nie maleje. Dlatego też policjanci, przy współpracy Straży Miejskiej m.st. Warszawy, regularnie w wakacje organizują dla chętnych osób takie egzaminy.

Tym razem policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową na Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego znajdującym się na terenie siedziby Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Sołtyka 8/10. Pod bacznym okiem policjantów z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji dzieci wykazały się zarówno wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, jak również umiejętnością jazdy na rowerze. Ocenie podlegała także umiejętność obsługi technicznej roweru. Rowerzysta, także ten 10-letni, powinien umieć obniżyć lub podwyższyć siodełko, zmieniać "biegi" w rowerze i zachować się właściwie w tak ekstremalnych sytuacjach jak np. spadnięcie łańcucha. Policjanci oczywiście służyli swoją pomocą i wiedzą. Zdecydowana większość uczniów wykazała się niezbędnymi kwalifikacjami i w najbliższym czasie otrzyma swoje pierwsze „prawo jazdy”.
 

Gratulujemy !!!

 

Film KOLEJNY WAKACYJNY EGZAMIN NA KARTE ROWEROWĄ ZA NAMI...

Pobierz plik KOLEJNY WAKACYJNY EGZAMIN NA KARTE ROWEROWĄ ZA NAMI... (format mp4 - rozmiar 31.34 MB)