"BEZPIECZNA TRASA S8" - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

"BEZPIECZNA TRASA S8"

Data publikacji 23.09.2021

W dniu 24 września br. policjanci warszawskiej „drogówki” przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna Trasa S8”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy podróżujący na co dzień tą trasą niestety dość często spotykają się z utrudnieniami spowodowanymi zdarzeniami drogowymi.

Droga krajowa nr 8, przebiegająca przez Warszawę oraz część okalających ją powiatów łącząca aglomerację: wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką. Trasa S8 (na odcinku Konototopa - Marki) jest też częścią Ekspresowej Obwodnicy Warszawy, która charakteryzujuje się bardzo dużym natężeniem ruchu, jednym z największych w Polsce.

Prowadzona w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie m. st. Warszawy wykazuje, że duża liczba zdarzeń drogowych miała miejsce na ciągu drogi krajowej nr 8, w szczególności na odcinku Konotopa – Marki.

W 2020 r. na wskazanym odcinku drogi doszło do 13 wypadków, w których obrażenia odniosło 28 osób, a 2 osoby poniosły śmierć. W tym okresie zarejestrowano też 1258 kolizji drogowch. Głównymi przyczynami powstawania zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.

Policjanci warszawskiej „drogówki”, chcąc poprawić stan bezpieczeństwa, podjęli działania „Bezpieczna Trasa S8”. W tym dniu będą przede wszystkim kontrolować kierowców poruszających się po tej trasie, mierzyć ich prędkość i nadzorować płynność ruchu… a to wszystko po to, by kierowcy bezpiecznie dotarli do wyznaczonego celu.