BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ” - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”

Data publikacji 14.09.2021

Profilaktycy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, jak co roku, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Podczas licznych spotkań rozmawiają z dziećmi o tym, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić z niej do domu. Ponadto funkcjonariusze warszawskiej „drogówki” w celu zwiększenia bezpieczeństwa, sprawdzają właściwe oznakowanie dróg i przejść dla pieszych w rejonach przyszkolnych oraz inne urządzenia ostrzegawczo-zabezpieczające.

Spotkania policjantów z najmłodszymi mają na celu przypomnienie im o najważniejszych zasadach ruchu drogowego. Szczególną uwagę profilaktycy zwracają na edukację uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę często w nowym otoczeniu. Jak bezpiecznie przejść przez jezdnię po przejściu dla pieszych? Dlaczego trzeba rozejrzeć się przed wejściem na jezdnię oraz czy warto nosić elementy odblaskowe? – To najczęściej poruszane zagadnienia z „pierwszakami”. Dzieci oprócz zasad jakie obowiązują pieszych dowiadują się również, jak prawidłowo poruszać się na rowerze, hulajnodze, czy innym urządzeniu służącym do przemieszczania się po drodze.

Policjanci warszawskiej „drogówki” – zwłaszcza w pierwszych dniach nowego roku szkolnego zwracają szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w pobliżu przejść dla pieszych, nie tylko kierujących, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Kontrolują prędkość pojazdów, sposób przewożenia dzieci i korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz  przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, czyli pieszym, rowerzystom i korzystającym z hulajnóg elektrycznych, jak ważne jest dla ich bezpieczeństwa używanie elementów odblaskowych - szczególnie po zmroku. Funkcjonariusze promując bycie widocznym na drodze, rozdają elementy odblaskowe w rejonach szkół podstawowych.

 

Pieszy na drodze, to niechroniony uczestnik ruchu drogowego.
Dlatego tak ważna jest jego widoczność na drodze.
Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój
jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 40 metrów.  
Osoba mająca na sobie elementy odblaskowe
staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów!

 

Warto być widocznym!

 

  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”