ROADPOL SAFETY DAYS 2021 Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ” - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

ROADPOL SAFETY DAYS 2021 Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”

Data publikacji 21.09.2021

„ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ INNYM” to hasło akcji w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, mającej na celu podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie mogą dotknąć wszystkich uczestników ruchu drogowego. Promowanie bezpiecznych zachowań oraz potrzebę przestrzegania przepisów ruchu drogowego to zadania jakich podjęli się policjanci warszawskiej „drogówki” w tegorocznych działaniach ROADPOL SAFETY DAYS.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji włączyli się w kolejną edycję akcji, której ideą jest „WIZJA ZERO”, czyli ograniczenie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg.

Dlatego też policjanci warszawskiej „drogówki” oprócz wzmożonego patrolowania ulic Warszawy i okolicznych miejscowości sprawdzają m.in. prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Nadzorują ruch i reagują na popełniane wykroczenia i przestępstwa drogowe, sprawdzają trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze oprócz nieoznakowanych i oznakowanych pojazdów służbowych wyposażonych w wideorejestratory wykorzystali również laserowe mierniki  prędkości, a także bezzałogowy statek powietrzny (DRON).

Jednocześnie w działania zaangażowali się policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego, którzy podczas licznych spotkań z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych oraz z młodzieżą ze szkół średnich prowadzili spotkania promujące bezpieczne zachowania na drodze.

 

Pamiętajmy, że to czy jesteśmy bezpieczni w dużej mierze zależy od naszego zachowania na drodze.

Przestrzegajmy więc obowiązujących przepisów i kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

 

Film ROADPOL SAFETY DAYS 2021 Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”

Pobierz plik ROADPOL SAFETY DAYS 2021 Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ” (format mp4 - rozmiar 30.38 MB)