LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE Z POLICJANTAMI WRD KSP - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE Z POLICJANTAMI WRD KSP

Data publikacji 28.09.2021

DLACZEGO TRZEBA PRZESTRZEGAĆ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO? O tym rozmawiali policjanci warszawskiej „drogówki” z przedstawicielami Polskiej Izby Ubezpieczeń podczas lekcji nagranej na platformie Zoom. Było to pierwsze spotkanie, które rozpoczęło serię lekcji on-line przeznaczonych nie tylko dla uczniów, ale też nauczycieli oraz rodziców.

Jak należy się prawidłowo zachować na drodze? Czy potrzebna jest karta rowerowa? Gdzie można jeździć rowerem czy hulajnogą? Jaka jest odpowiedzialność dzieci i dorosłych? To jedne z wielu zagadnień, o których będziemy rozmawiać na naszych spotkaniach...

Przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń przeprowadzili badania na 2000 ankietowanych. Na pytanie "jakich niebezpiecznych sytuacji, które mogą im się przydarzyć, obawiają się w swoim życiu" - na 8 miejscu, pośród 40 hipotetycznych zagrożeń, była obawa przed zaistanieniem wypadku drogowego. Dlatego tak ważna jest świadomość zarówno dzieci, jak i dorosłych, że zasady ruchu drogowego należy przestrzegać zawsze, nie tylko wtedy, gdy widzimy policjantów na drodze.

Cdn…

Film LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE Z POLICJANTAMI WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI

Pobierz plik LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE Z POLICJANTAMI WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI (format mp4 - rozmiar 49.74 MB)