BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM

Data publikacji 16.11.2021

Jak być bezpiecznym seniorem? Czy każdy senior może nim być? Oczywiście, że tak! Na takie i inne pytania odpowiadali uczestnicy spotkania z profilaktykami warszawskiej „drogówki”.Bezpieczny senior, to przede wszystkim „doświadczony życiowo” człowiek, który przestrzega również przepisów ruchu drogowego. Dba o swoje bezpieczeństwo, ale pamięta też o innych osobach będących na drodze.

Policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego ponownie spotkali się z seniorami, w Domu Kultury „Praga” tzw. Pałacyku Ksawerego Konopackiego mieszczącego się przy ul. Strzeleckiej 11/13 w Warszawie.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego policjanci przeprowadzili spotkanie, na którym przypomnieli zasady ruchu drogowego, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.
Podkreślili również, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego pomoże bezpiecznie poruszać się po drodze jako kierujący, pieszy czy też pasażer. Wiele niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi  na drodze zaskakuje i nie mamy na nie wpływu, ale są też takie, których możemy uniknąć lub zminimalizować ich skutki.

Z upływem czasu, w ludzkim organizmie zachodzą zmiany – pogarszający się wzrok i słuch, czy też wydłużony czas reakcji i zmniejszona kondycja, to tylko „kropla w morzu” zachodzących zmian. Dlatego też seniorzy biorący udział w zdarzeniu drogowym, są bardziej narażeni na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

 

Cykl spotkań policjantów z seniorami
odbywa się w różnych placówkach na terenie m. st. Warszawy.
Główny cel, to dotarcie do jak największej liczby osób,
aby zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa na drodze.

 

  • BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM
  • BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM
  • BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM