Zabawa mikołajkowa w ruchu drogowym - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Zabawa mikołajkowa w ruchu drogowym

Z okazji nadchodzących "Mikołajek", 3 grudnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej Policji zorganizowali w swojej siedzibie przy ul. Karolkowej 46 spotkanie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wizyta całych rodzin to doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się. Zabawa i uśmiech to nieodłączny element takich spotkań. Każdy mógł wziąć udział w konkursie i wygrać nagrodę. Dzieci kolorowały obrazki i odpowiadały na pytania, a dorośli pomagali.

Organizowane już co roku "Mikołajki w ruchu" są okazją do rozmów o bezpieczeństwie na drogach. Jak pokazuje doświadczenie, dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę.

Przybyłych gości witał policjant "Borsuk". Każdy mógł poznać sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci (a i dorośli również) realizowały swoje marzenia i wsiadały za kierownicę radiowozu i na policyjny motocykl. Można było pojeździć na symulatorze jazdy i w alkogoglach zobaczyć "jak widzi nietrzeźwy kierowca". Malowanie "tatuaży" zapewnili Strażnicy Miejscy.

Wszyscy wyszli z upominkami i uśmiechami na twarzach, obiecujac wizytę również w przyszłym roku.