Z wizytą w "drogówce". - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Z wizytą w "drogówce".

W środę do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 154. Już na korytarzu uczniów powitał posterunkowy Borsuk i zaprosił do sali profilaktyki. Spotkanie z policjantką Sekcji Profilaktyki Społecznej dotyczyło przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych. Rozmowa dotyczyła również bezpiecznego zachowania w samochodzie i na rowerze oraz używania elementów odblaskowych.

Uczniowie klasy drugiej obejrzeli prezentację multimedialną "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na wszelkie pytania.
Po zakończeniu spotkania na sali, policjanci zaprosili gości do obejrzenia służbowych pojazdów. Każdy miał możliwość przez chwilę poczuć się jak policjant i usiąść "za sterami" radiowu i motocykla.
Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia i założeniu obietnicy stosowania się do przepisów ruchu drogowego, uśmiechnięte dzieci opuściły siedzibę warszawskiej "drogówki".

  • Dzieci w Wydziale Ruchu Drogowego KSP
  • Dzieci w Wydziale Ruchu Drogowego KSP
  • Dzieci w Wydziale Ruchu Drogowego KSP