Bezpieczeństwo w długi weekend - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w długi weekend

Data publikacji 14.06.2017

Przed nami kolejny w tym roku "długi" weekend, tym razem związany z obchodami święta Bożego Ciała. Większa liczba dni wolnych i sprzyjająca aura mogą się przyczynić do zwiększonej liczby osób podróżujących po drogach. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg w tym okresie to priorytetowe zadanie warszawskiej "drogówki". Już od dzisiaj policjanci nadzorują najważniejsze ciągi komunikacyjne Warszawy i drogi wyjazdowe.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i dlatego wszystkie patrole będą zwracały baczną uwagę na zachowanie kierowców samochodów, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców i prędkość samochodów. Sprawdzą czy motocykliści stosują się do przepisów i poruszają się na sprawnych technicznie pojazdach. Przypomną rowerzystom o konieczności korzystania z dróg rowerowych, a pieszym - z chodników. Wobec wszystkich, którzy będą lekceważyć przepisy i narażać w ten sposób życie swoje i innych, z całą surowością będą podejmowane kroki przewidziane prawem.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji będą monitorować płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w razie konieczności podejmą ręczną regulację ruchem. Zwrócą również uwagę na niesprawne technicznie pojazdy, które będą niezwłocznie eliminowane z ruchu.

Z całą stanowczością będą również egzekwowane przepisy dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, a także obowiązujące ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.