Aktualności

XV Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Malej Ani”.

Data publikacji 26.10.2017

W niedzielę 22 października br. w Zielonce odbyło się spotkanie dzieci niepełnosprawnych. Coroczne spotkania organizowane w rocznicę śmierci na przejściu dla pieszych inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci są okazją do przypomnienia kierowcom, że na swojej drodze mogą spotkać osoby niewidome, głuche czy poruszające się na wózkach. Tradycyjnie w spotkaniach tych uczestniczą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Doroczne Spotkania Niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły małej Ani” organizowane są przez działające przy Fundacji Polskiej Raoula Follereau Misyjne Apostolstwo Niepełnosprawnych Dzieci przy współpracy z władzami Starostwa powiatu wołomińskiego, Burmistrzem Zielonki, Szkołą Podstawową nr 4 w Zielonce, 58 Szczepem ZHR oraz Wydziałem Ruchu Drogowego KSP.

W trakcie spotkania policjanci WRD KSP zorganizowali konkursy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zlotu, w towarzystwie asysty policjantów z WRD KSP i Komisariatu Policji w Zielonce, przy dźwiękach orkiestry dętej przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego, gdzie czekało na nich prawdziwe harcerskie ognisko. Przed krzyżem upamiętniającym śmierć na przejściu dla pieszych druhny Ani Szałaty, harcerze zaciągnęli honorową wartę. W podniosłej atmosferze finału dorocznego spotkania został przekazany na ręce przedstawicieli policji drogowej apel niepełnosprawnych dzieci do kierowców,który prezentujemy poniżej: