Spotkanie z młodzieżą - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 08.11.2017

W dniu 7 listopada 2017 roku policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KSP odbyli spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Nr 38 w Warszawie przy ul. Namysłowskiej 10. Celem zajęć było podniesienie świadomości komunikacyjnej młodzieży, między innymi poprzez omówienie przyczyn i skutków wypadków drogowych.

Policjanci z warszawskiej „drogówki”, w prowadzonych przy użyciu prezentacji multimedialnej zajęciach, poruszyli tematy dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz omówili zagadnienia związane z zagrożeniami jakie mogą występować na drodze. Przypomnieli i omówili najważniejsze przepisy ruchu drogowego, a także zaprezentowali postawy policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu.

Policjanci spotkali się z ciepłym przyjęciem ze strony młodzieży szkolnej jak i grona pedagogicznego. W zajęciach uczestniczyło około 100 osób, które z dużym zaangażowaniem brały udział w spotkaniu i niejednokrotnie wykazywały się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego.