Aktualności

"Bezpieczne ferie" - kontrole autokarów, spotkania z dziećmi

W województwie mazowieckim ferie zimowe zaczynają się 15 stycznia. Będzie to czas odpoczynku dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych związany między innymi z wyjazdami indywidualnymi i zorganizowanymi. Policjanci warszawskiej "drogówki" będą dbać, aby wszystkie podróże (zarówno te piesze jak i zmotoryzowane) były bezpieczne. Będą sprawdzać stan techniczny autokarów i samochodów, trzeźwość kierowców, sposób przewożenia dzieci. Zwiększony będzie nadzór nad ruchem na trasach wyjazdowych.

Już 12 stycznia Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Radomiu Oddział Warszawa rozpoczyna kontrole autobusów zorganizowanych grup wycieczkowych.
Kontrole autobusów odbywać się będą na parkingu samochodowym przylegającym do hali widowiskowo-sportowej "TORWAR" przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Policjanci i Inspektorzy będą na posterunku w dniach:

  • 12 stycznia w godzinach 12.00-22.00,
  • 13-16 stycznia w godzinach 6.00-9.00,
  • 17-21 stycznia w godzinach 6.00-10.00,
  • 22-23 stycznia w godzinach 6.00-9.00,
  • 24-27 stycznia w godzinach 6.00-10.00.

Poza dniami i godzinami wystawienia punktów kontrolnych, kontrole będą dokonywane na podstawie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów:
- (22) 603-77-55 (całodobowo) lub
- (22) 603-77-18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

Również za pośrednictem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Rodzice dzieci spędzających ferie w domu powinni przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Będą to również robić policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej "drogówki" w trakcie zajęć w miejscach zorganizowanego wypoczynku. W trakcie "Zimy w mieście" funkcjonariusze będą prowadzić spotkania w placówkach oświatowych. W formie zabaw i prelekcji przypomną o najważniejszych zasadach drogowych, które powinny ustrzec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed wypadkami drogowymi. Policjanci będą kłaść duży nacisk na używanie elementów odblaskowych. Więcej informacji na temat spotkań z policjantami na stronie: Ferie z policjantami warszawskiej "drogówki".

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania profilaktyczne i prewencyjne. Będą uświadamiać zagrożenia uczestnikom ruchu drogowego, ale i będą kontrolować przestrzeganie przepisów. W okresie ferii zimowych zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów (zarówno autokarów i samochodów). Sprawdzą trzeźwość kierowców i czy nie przekraczają oni dopuszczalnych prędkości. Skontrolują zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci w pojazdach. W okolicach miejsc wypoczynku najmłodszych, sprawdzą czy kierujący i piesi nie powodują dla siebie zagrożenia.
W przypadku wzmożonego ruchu kołowego, policjanci pomogą kierującym i w newralgicznych punktach będą kierować ruchem drogowym.

 

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOKARÓW  w ramach działań „BEZPIECZNE FERIE 2018”

 

pp/SPS WRD KSP

 

Załączniki do strony

  • 55.83 KB