"ZIMA W MIEŚCIE" zakończona - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

"ZIMA W MIEŚCIE" zakończona

W województwie mazowieckim ferie zimowe skończyły się w piątek 26 stycznia. W tym dniu policjanci warszawskiej "drogówki" odwiedzili dzieci spędzające czas w ramach "Zimy w mieście" w Szkole Podstawowej nr 317. Czas wolny od obowiązków szkolnych został przeznaczony na zabawę. Dzieci w trakcie zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze wykazywały się znajomością przepisów i znaków drogowych. Brały udział w konkursach i wygrywały nagrody.

Policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w trakcie całych ferii odbywali spotkania z dziećmi w placówkach oświatowych organizujących zajęcia w ramach akcji "Zima w mieście". Zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach nie miały charakteru lekcji. Były to bardziej zabawy połączone z konkursami, w trakcie których najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego przyswajali wiedzę wysłuchując pogadanek, oglądając prezentacje multimedialne i korzystając z zestawu edukacyjnego "autochodzik".

Po zakończeniu ferii, policjanci kontynuują zajęcia z dziećmi w przedszkolach i szkołach ucząc bezpiecznych zachowań na drodze.

  • Zima w mieście
  • Zima w mieście
  • Zima w mieście
  • Zima w mieście
  • Zima w mieście