AKCJA SMOG. POLICJANCI SKONTROLOWALI 1706 POJAZDÓW - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

AKCJA SMOG. POLICJANCI SKONTROLOWALI 1706 POJAZDÓW

Data publikacji 07.03.2018

Wczorajsze działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całego garnizonu stołecznego. Funkcjonariusze skontrolowali 1706 pojazdów, zatrzymano 29 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stołecznego garnizonu kontrolowali samochody. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie całego województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym aut. Podczas działań stróże prawa skontrolowali 1706 pojazdów w wyniku czego ujawnili 5 nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego pojazdów. Podczas kontroli samochodów zatrzymano 29 dowodów rejestracyjnych.

Tego typu działania będą prowadzone regularnie na terenie naszego garnizonu, przyczyniając się do poprawy stanu technicznego pojazdów oraz jakości powietrza w stolicy.