DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI" - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"

Data publikacji 09.03.2018

W dniu 8 marca 2018 r. na ulicach Warszawy i okolicznych powiatów policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego, jak największej liczby kierujących prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu lub podobnie działającego środka 12 736 kierujących !!!

Kierowcy, którzy siadają za kierownicą po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających stanowią olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz postronnych osób. Potocznie określa się ich mianem „potencjalnych zabójców”, a media wielokrotnie informowały i informują o tragicznych skutkach wypadków, których sprawcami były osoby pod wpływem alkoholu prowadzące pojazd.

Podczas trwania akcji, należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach. Kontrole będą prowadzone przez cały rok zarówno w Warszawie, jak i na drogach podwarszawskich powiatów w wyznaczone dni.