PODSUMOWANIE OSTATNIEGO WAKACYJNEGO WEEKENDU - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

PODSUMOWANIE OSTATNIEGO WAKACYJNEGO WEEKENDU

Data publikacji 03.09.2018

Od piątku do niedzieli na terenie garnizonu stołecznego doszło do 17 wypadków, w tym 23 osoby zostało ranne, a 1 osoba zginęła. Policjanci zatrzymali również 26 nietrzeźwych kierujących oraz 20 kierujących po użyciu alkoholu. Natomiast w samej Warszawie doszło do 10 wypadków, w tym 14 zostało rannych. Zatrzymano 10 pijanych kierowców oraz 8 kierujących po użyciu alkoholu.

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu na drogach wjazdowych do stolicy było więcej patroli drogówki. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierowców, sprawdzali czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach. Wszystko po to, by osoby wracające z wypoczynku bezpiecznie wróciły z wakacji.

Na drogach powiatu warszawskiego w dniach od 31 sierpnia do 2 września 2018 r. doszło do 17 wypadków, w tym 10 w samej stolicy. Rannych zostało w powiecie warszawskim 23, a w Warszawie 14 osób. Policja zatrzymała także 26 nietrzeźwych kierujących i 20 kierujących po użyciu alkoholu, w tym 10 nietrzeźwych i 8 po użyciu alkoholu w Warszawie. Na terenie garnizonu warszawskiego odnotowanych zostało 236 kolizji, w tym 140 w Warszawie. W całym powiecie warszawskim doszło do 17 wypadków, w wyniku czego zostało rannych 23 osoby,
a 1 zginęła.

Jak widać, nie wszyscy posłuchali policyjnych apeli o bezpieczną jazdę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.