Kobiety w ruchu drogowym - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Kobiety w ruchu drogowym

8 marca jest międzynarodowym dniem kobiet. To dobry moment, aby wspomnieć o pracy policjantek Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W stołecznej "drogówce" służy ich 132 - to niespełna 23% funkcjonariuszy warszawskiego ruchu drogowego. Policjantki wykonują te same zadania służbowe co ich koledzy: kontrolują pojazdy i kierujących, kierują ruchem drogowym, zabezpieczają miejsca wypadków drogowych, pilotują delegacje, prowadzą zajęcia profilaktyczno-edukacyjne.

Kobieta - policjantka ma niełatwą rolę - musi być stanowcza i zdecydowana. Niejeden kierowca widząc funkcjonariuszkę zatrzymującą go do kontroli uśmiecha się i myśli, że spotkanie skończy się miłą rozmową. Tak bywa, ale w większości przypadków policjantki są nie mniej surowe niż ich koledzy. Prawda pokazuje, że "płeć piękna" łagodzi obyczaje i rzeczywiście obecność kobiet w patrolu potrafi niwelować wybuchy gniewu czy agresji, jednak niejeden z przestępców przekonał się, że z policjantkami nie ma żartów.
W dniu 8 marca wszystkim policjantkom składamy najlepsze życzenia z okazji dnia kobiet, jak najmniej pracy i agresywnych użytkowników dróg.