"BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ 2019" - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

"BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ 2019"

W piątek 22 marca na warszawskim „Torwarze“ odbyła się kolejna edycja kampanii "Bezpiecznie - Chce się żyć!". Policjanci warszawskiej „drogówki“ zorganizowali konkurs z nagrodami. Osoby chętne mogły sprawdzić „jak widzi nietrzeźwy kierowca“ za pomocą alkogogli. Na scenie mł. insp. Piotr Jakubczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przedstawił błędy w relacjach między pieszymi a kierującymi oraz przypomniał o rozpoczynającym się sezonie na jednoślady.

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprezentowało kolejną odsłonę programu prewencyjnego "Bezpiecznie - Chce się żyć!". Dociera ona do szerokiego kręgu odbiorców promując bezpieczne zachowania na drogach. Tym razem tematem przewodnim były prawa i obowiązki uczestników ruchu drogowego. Mł. insp. Piotr Jakubczak - Radca Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji opowiedział o konieczności zadbania o stan techniczny pojazdu, jak i o stan psychofizyczny kierowcy. O dokumentach jakie aktualnie są potrzebne w trakcie podróży, a także o najważniejszym - o zachowaniu prawidłowych relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi.

Została zwrócona uwaga na kierujących jeżdżących za szybko - bardzo często są sprawcami wypadków drogowych i przyczyniają się do powstania niejednokrotnie ciężkich (jeśli nie śmiertelnych) obrażeń ciała. Radca warszawskiej "drogówki" zwrócił również uwagę na rozpoczynający się sezon motocyklowy i rowerowy i konieczność odpowiedniego przygotowania się do tego, a także "odświeżenia" sobie informacji dotyczących przepisów.

Na koniec prezentacji padło pytanie o jeden z pięciu znaków drogowych, które pojawiły się w ruchu drogowym w 1908 roku. Osoba, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi, stała się posiadaczką ochraniaczy na pasy bezpieczeństwa z nazwą atrakcji wieczoru - Sławomira.

Całe spotkanie uświetniły występy Bogdana Borowskiego, grupy Mejk, a gwiazdą wieczoru był Sławomir.

tekst: podkom. Paweł Przestrzelski
          SPS WRD KSP

Ładowanie odtwarzacza...