DZIEŃ MATKI I DZIECKA Z BEZPIECZEŃSTWEM W TLE - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

DZIEŃ MATKI I DZIECKA Z BEZPIECZEŃSTWEM W TLE

Warszawska "drogówka" otworzyła dziś swoje drzwi dla wszystkich mam i dzieci (tatusiowie i osoby towarzyszące też były mile widziane!). Chcąc świętować tak ważne dni jak Dzień Matki oraz Dzień Dziecka, policjanci zorganizowali piknik rodzinny. Konkursy i zabawy z nagrodami, egzaminy na kartę rowerową, malowanie twarzy, nauka udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, łódka policyjna, straż pożarna, fotobudka i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich odwiedzających

Największym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko ruchu drogowego. Dzieci miały możliwość przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową. Młodsze dzieci również mogły wykazać się swoją wiedzą o ruchu drogowym - malując kolorowanki.

Jak co roku mogliśmy również liczyć na ratowników z Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Ratowniczych – International Paramedic Association, którzy zarówno dużym jak i małym demonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczestnicy pikniku mogli poznać sekrety pracy Laboratorium Kryminalistycznego. Otwarte drzwi mobilnego posterunku zachęcały do obejrzenia tego nietypowego pojazdu, a niejeden uczestnik pikniku poczuł się prawie jak kapitan statku za sterami policyjnej motorówki.

Nie zabrakło również stoiska Straży Miejskiej, gdzie można było porozmawiać o bezpieczeństwie i "nadstawić" twarz lub ręce do pomalowania. Straż Pożarna zaprezentowała swój wóz bojowy, a Żandarmeria Wojskowa zaprosiła wszystkich odważnych do symulatora dachowania i symulatora zderzeń. Policyjni antyterroryści z BOA zaprezentowali sprzęt służbowy i pojazd typu "dzik".
Na tej wspaniałej imprezie nie mogło zabraknąć przyjaciół Wydziału Ruchu Drogowego - motocyklistów z "Warsaw Chapter Poland" - przyjechali na swoich wspaniałych maszynach i wszyscy mogli je oglądać, a nawet na nich usiąść.
Dla dzieci była wata cukrowa i popcorn, a wszyscy zmęczeni atrakcjami siadali przy stołach i cieszyli się ucztą z kuchni polowej.

Składając najlepsze życzenia wszystkim mamom oraz dzieciom, policjanci warszawskiej "drogówki" rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach. Wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać, poprzez zabawę i uśmiech przekazywali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i odsłaniali kulisy swojej pracy.

opracował: podkom. Paweł Przestrzelski
                   SPS
 WRD KSP