Przedwakacyjny przegląd aut - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Przedwakacyjny przegląd aut

Data publikacji 06.06.2019

Stan techniczny pojazdu ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo osób nim podróżujących. Zwłaszcza przed dłuższymi, wakacyjnymi wyjazdami, dobrze jest sprawdzić czy wszystko z samochodem jest w porządku i czy auto nie zawiedzie nas w drodze. Dlatego też uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56 razem z policjantami warszawskiej "drogówki" skontrolują pojazdy wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do szkoły 12 czerwca br. w godz. 9.00-18.00.

Dla uczniów będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności nabytych podczas nauki w ciągu całego roku szkolnego. Pomogą im nauczyciele, którzy posiadają uprawnienia diagnosty. Również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji włączą się w akcje i będą pomagać w sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów i wskazywania elementów mających szczególnie duże znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
Przeprowadzona kontrola stanu technicznego wskaże właścicielowi pojazdu ewentualne usterki, których usunięcie zapewni spokojne i bezpieczne podróżowanie.