Aktualności

PIERWSZY DZIEŃ ZMAGAŃ O TYTUŁ NAJLEPSZEGO "POLICJANTA RUCHU DROGOWEGO" GARNIZONU STOŁECZNEGO ZA NAMI

Data publikacji 12.06.2019

W dniu wczorajszym w Warszawie zaczęły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" - edycja 2019. 25 policjantów z Warszawy i ościennych powiatów zaczęło zmagania od testu wiedzy i kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu. Naczelnik warszawskiej "drogówki" podinspektor Dariusz Ejsmont otwierając pierwszą konkurencję życzył wszystkim sukcesu i sprawdzenia się wśród najlepszych z najlepszych.

W siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie przy ul. Karolkowej 46 zebrało się 25 najlepszych policjantów ruchu drogowego garnizonu stołecznego. Pierwszą konkurencją (z sześciu) było wykazanie się wiedzą zawodową - test składający się z 36 różnych pytań nie był łatwy.

Następnie policjanci udali się na skrzyżowanie ulic Belwederska oraz Gagarina, gdzie pod czujnym okiem czterech sędziów (doświadczonych zarówno w kierowaniu ruchem jak i ocenianiu tej konkurencji) wykazywali się umiejętnością kierowania ruchem drogowym przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej. 

Przed funkcjonariuszami aspirującymi o tytuł najlepszego "Policjanta Ruchu Drogowego" Komendy Stołecznej Policji jeszcze trzy dni zmagań:
- sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym,
- strzelanie z broni służbowej,
- jazda motocyklem i radiowozem służbowym.

Zsumowanie punktów wszystkich konkurencji pozwoli wyłonić zwycięzcę.