PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD AUT - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD AUT

Data publikacji 13.06.2019

W dniu 12 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie odbył się „Przedwakacyjny przegląd aut”. Na stacji diagnostycznej znajdującej się na terenie szkoły policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, nauczyciele diagności oraz uczniowie samochodówki sprawdzali podzespoły pojazdów mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szczególną uwagę zwracano na oświetlenie pojazdu, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz ogumienie. Przeprowadzone badania wykazały, że większość pojazdów była w stosunkowo dobrym stanie technicznym, jednak zdarzały się i takie, które wymagały drobnych napraw. Właściciele aut, w których stwierdzono usterki, niemalże natychmiast telefonicznie umówili się na naprawę w serwisach samochodowych.

Policjanci uczestniczący w akcji podkreślili fakt, że stan techniczny pojazdów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo osób nim podróżujących oraz innych osób znajdujących się na drodze. Każdy kierowca powinien (zwłaszcza przed dalszym wyjazdem) upewnić się, że jego samochód przetrwa najdalsze i najtrudniejsze podróże.

Akcja cieszyła się zainteresowaniem a wszyscy posiadacze pojazdów, którzy zdecydowali się na przeprowadzenie nieodpłatnego, dobrowolnego badania stanu technicznego pojazdu nie kryli zadowolenia. 

Z uwagi na zainteresowanie akcją planowane są kolejne, które również będą przyczyniały się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.