Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji. - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji.

Data publikacji 30.08.2019

Ostatni weekend sierpnia to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wczasowicze wracają do domów przygotowując się przede wszystkim do powrotów do szkoły. Aby wszystkie przejazdy do domu były bezpieczne i komfortowe, policjanci warszawskiej "drogówki" rozpoczną już w piątek działania prewencyjne. Będą koncentrować się się przede wszystkim na utrzymaniu płynności ruchu i nadzorze nad miejscami szczególnie niebezpiecznymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji dbają o  bezpieczeństwo na drogach stolicy. Ostatni weekend wakacji to czas wzmożonego ruchu związanego z powrotami z wypoczynków. Dlatego też na drogach będzie więcej patroli i posterunków. Policjanci będą poruszać się radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi. Będą mierzyć prędkość i sprawdzać trzeźwość. Skontrolują sposób przewożenia pasażerów (w szczególności dzieci) i stan techniczny pojazdów.
Policjanci nie tylko będą kontrolować. Pomogą również uczestnikom ruchu drogowego w przypadku konieczności podjęcia ręcznego kierowania ruchem. Zwórcą uwagę na zachowanie prawidłowych relacji pomiędzy poszczególnymi grupami użytkowników dróg. A wszystko to dla zapewnienia bezpiecznych i komfortowych powrotów z wakacji.