O bezpieczeństwie na drodze z młodzieżą w liceum - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

O bezpieczeństwie na drodze z młodzieżą w liceum

Data publikacji 10.01.2020

Czy mamy wpływ na własne bezpieczeństwo? - pod takim hasłem odbyło się spotkanie policjantów warszawskiej "drogówki" z uczniami XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta przy ul. Miłej w Warszawie. Młodzież obejrzała prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym i mogła porozmawiać o swojej przyszłości z przedstawicielem doboru kadr Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przedstawili problematykę związaną z przyczynami oraz skutkami wypadków drogowych oraz odpowiedzialności kierującego za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu i innych zabronionych prawem substancji. Spotkania z młodzieżą z XLV Liceum Ogólnokształcącego odbywają się regularnie od kilku lat. Policjanci podkreślają, że przestrzeganie zasad jest ważne dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Pozwala to uniknąć kary w postaci mandatu karnego, ale przede wszystkim - dla bezpieczeństwa wszystkich osób poruszających się w ruchu drogowym. Problem przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez pasów bezpieczeństwa czy niestosowania się do sygnalizacji świetlnej jako kierujący, pieszy czy rowerzyta jest istotny dla wszystkich. Przedstawione przez policjantów przypadki prawdziwych zdarzeń drogowych wywarły na młodzieży bardzo duże wrażenie.

Spotkanie zakończone brawami uczniów to dla policjantów Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej "drogówki" dodatkowa mobilizacja i oczywiście przyjemność z dobrze wykonanej pracy profilaktyczno-edukacyjnej. Młodzież zadawała pytania i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, a także obiecała, że będzie stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Zainteresowane osoby mogły również dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta i w jaki sposób mogą po zakończeniu nauki wstąpić w szeregi warszawskiej Policji.