PÓŁMETEK FERII ZA NAMI... - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

PÓŁMETEK FERII ZA NAMI...

Data publikacji 18.02.2020

„ Stołeczna drogówka” nie odpuszcza i kontynuuje spotkania z uczniami warszawskich szkół. W dniu 17 lutego 2020 r. policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w ramach akcji „Zima w mieście” wraz z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej Nr 84 przy ul. Radzymińskiej 227 w Warszawie.

W trakcie wizyty w szkole policjanci przypomnieli dzieciom jak bardzo ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze, wyjaśnili co dzieje się gdy nie przestrzegmy zasad i co należy zrobić żeby było bezpieczniej. Na spotkaniu zostały omówione podstawowe przepisy dotyczące przechodzenia przez jezdnię oraz prawidłowe zachowanie w pojeździe. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na rozsądne korzystanie z telefonów komórkowych będąc na drodze, a także pokazali jak działają i w jakich sytuacjach konieczne jest używanie odblasków.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach z policjantami i wykazywały się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.