Policjanci uratowali życie mężczyźnie - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 13.03.2020

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji udało się uratować życie nieprzytomnemu mężczyźnie. Po przywróceniu czynności życiowych, mundurowi przekazali go zespołowi medycznemu. Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.

Kom. Michał Lisiecki, st. Post. Hubert Pilszyk oraz podkom. Rafał Makowiecki z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji przy skrzyżowaniu ulic Waliców i Krochamlnej zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę i pochylającego się nad nim kilka osób. Kiedy podeszli by zobaczyć co się stało zorientowali się, że poszkodowany stracił przytomność, zrobił się siny i nie oddycha. Mundurowi sprawdzili jego puls, był niewyczuwalny. Policjanci błyskawicznie wezwali karetkę. Nie czekali jednak bezczynnie na jej przyjazd. Funkcjonariusze udrożnili drogi oddechowe nieprzytomnego mężczyzny i rozpoczęli masaż serca. Wykonana resuscytacja krążeniowo-oddechowa pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych mężczyźnie.

W tym czasie na miejsce dotarła karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Na uwagę zasługuje szybka reakcja policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy podejmując natychmiastową reanimację uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie.