DŁUGI WEEKEND - BOŻE CIAŁO 2020 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

DŁUGI WEEKEND - BOŻE CIAŁO 2020

Data publikacji 10.06.2020

W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego Ciała oraz związanym z tym długim weekendem, spodziewamy się zwiększonego natężenia ruchu na drogach. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu w tym okresie, to priorytetowe zadanie warszawskiej "drogówki". Już od dzisiaj zwiększona liczba patroli z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pilnować będzie bezpieczeństwa na najważniejszych ciągach komunikacyjnych Warszawy i drogach wyjazdowych z miasta.

Policjantów „warszawskiej drogówki” będzie można spotkać w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień, nie tylko związanych z wyjazdami rekreacyjnymi, ale również z obchodami Święta Bożego Ciała. W przypadku zaistnienia znacznych utrudnień policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem, aby usprawnić przejazd pojazdów.

Biorąc pod uwagę trwający sezon dla motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów oraz liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem, policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości oraz właściwego zachowania wobec użytkowników pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na nieprawidłowe zachowania wobec pieszych, skontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci są właściwie przewożone pojazdach.

Jest to wytężony okres pracy dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, dlatego też apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Prosimy również o wcześniejsze zaplanowanie podróży, z uwzględnieniem miejsc na odpoczynek, aby podróż przebiegła bezpiecznie.