Aktualności

PODSUMOWANIE AKCJI "JADĘ BEZPIECZNYM AUTEM - PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD POJAZDÓW

Data publikacji 19.06.2020

W dniu 18 czerwca 2020 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie przeprowadzona została akcja „Jadę bezpiecznym autem - przedwakacyjny przegląd pojazdów”. Na stacji diagnostycznej znajdującej się na terenie szkoły policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz nauczyciele - diagności sprawdzali podzespoły pojazdów mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Organizatorzy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni dużym zainteresowaniem akcją oraz odpowiedzialnym myśleniem osób, które poddały sprawdzeniu swoje pojazdy. Szczególną uwagę zwracano na układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ jezdny, ogumienie oraz oświetlenie pojazdu. Przeprowadzone sprawdzenia stanu technicznego wykazały, że większość pojazdów była w stosunkowo dobrym stanie technicznym, jednak zdarzały się też takie, które wymagały niezwłocznej ingerencji. Właściciele aut, w których stwierdzono usterki, niemalże natychmiast telefonicznie umówili się na naprawę w serwisach samochodowych. Policjanci uczestniczący w akcji podkreślali fakt, że stan techniczny pojazdów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo osób znajdujących się na drodze. Każdy kierowca powinien (w szczególności przed dalszym wyjazdem) upewnić się, że jego pojazd przetrwa najdalsze i najtrudniejsze podróże.

W pojazdach, które dobrowolnie poddano sprawdzeniu stanu technicznego, dodatkowo  przeprowadzona została bezpłatna dezynfekcja układu wentylacyjnego oraz wnętrza pojazdu – ozonowanie. 

Z uwagi na tak duże zainteresowanie akcją planowane są kolejne, które również będą przyczyniały się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach i będą świadczyć o tym, że wspólnie dbamy o nasze bezpieczeństwo.