Aktualności

ROZBITE POJAZDY, OBRAŻENIA CIAŁA ORAZ UTRUDNIENIA W RUCHU NA UL. LAZUROWEJ

Data publikacji 16.09.2020

To efekt dzisiejszego zdarzenia drogowego zaistniałego na ul. Lazurowej w Warszawie. Pomimo ładnej pogody i niewielkiego natężenia ruchu kołowego 28 letnia kierująca samochodem marki Opel Astra najechała na tył jadącego prawidłowo samochodu marki Renault Kangoo, w wyniku czego zjechała na lewą stronę drogi, uderzyła w krawężnik, a następnie dachowała.

Na miejscu zdarzenia drogowego przybyła straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz załoga policjantów warszawskiej drogówki. Młoda kobieta była trzeźwa, z urazem ręki trafiła do szpitala. Po ustaleniach przybyłych policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji okazało się, że ww. na wcześniejszym skrzyżowaniu uderzyła w inny pojazd urywając w nim lusterko. Za spowodowanie dwóch kolizji drogowych została ukarana mandatem karnym, a do jej kąta dopisane zostaną punkty karne.

PRZYPOMINAMY!!!

Pomimo dobrych warunków atmosferycznych i drogowych należy zachować ostrożność lub szczególną ostrożność zbliżając się między innymi do skrzyżowania czy przejścia dla pieszych. Należy również utrzymać  bezpieczny odstęp od poprzedzających pojazdów oraz dostosować prędkość do panujących warunków drogowych. Nie bez znaczenia dla bezpiecznego podróżowania jest skupienie uwagi na to co dzieje się na drodze podczas kierowania.