BEZPIECZNIEJ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNIEJ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

Data publikacji 23.09.2020

W dniu 23 września policjanci warszawskiej „drogówki” po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne z ukierunkowaniem na kontrole kierujących pojazdami komunikacji publicznej. Sprawdzona zostanie m.in. trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. A wszystko po to, by podróżować bezpieczniej komunikacją miejską.

W ostatnim czasie na terenie Warszawy doszło do zdarzeń z udziałem autobusów miejskich. Mając to na uwadze policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci kontrolować będą stan trzeźwości oraz stanu psychofizyczny kierujących. Sprawdzeniu poddany zostanie również stan techniczny pojazdów z uwzględnieniem układów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Zwrócą też uwagę na podstawowe i niezbędne wyposażenie w pojazdach.

W trakcie działań „Bezpieczna komunikacja miejska” policjanci warszawskiej „drogówki” nastawieni będą na dokładne i rzetelne kontrole pojazdów komunikacji publicznej.