Bezpieczna TRASA S-8 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Bezpieczna TRASA S-8

Data publikacji 25.09.2020

W dniu 25 września na Trasie S-8 policjanci warszawskiej „drogówki” przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna Trasa S-8”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy podróżujący na co dzień tą trasą niestety dość często spotykają się z utrudnieniami spowodowanymi zdarzeniami drogowymi. Funkcjonariusze dążą do tego, aby ruch odbywał się płynnie i bezpiecznie.

Prowadzona w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie m. st. Warszawy wykazuje, że duża liczba zdarzeń drogowych miała miejsce na ciągu drogi S-8, w szczególności na odcinku Konotopa – Marki.

W 2019 roku na przedmiotowym odcinku zarejestrowano 1322 kolizje i 21 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 29 osób zostało rannych.  Od stycznia do lipca 2020 r. na wskazanym odcinku drogi doszło do 8 wypadków, w których obrażenia odniosło 21 osób, a śmierć poniosły 2 osoby. W tym okresie zarejestrowano też 634 kolizje drogowe.

Głównymi przyczynami powstawania zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Najwięcej zdarzeń w latach 2019 – 2020 zarejestrowano od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00.

Policjanci warszawskiej „drogówki”, chcąc poprawić stan bezpieczeństwa, podjęli działania „Bezpieczna TRASA S-8”. W tym dniu będą przede wszystkim kontrolować kierowców poruszających się wskazanym odcinkiem drogi, mierzyć prędkość i nadzorować płynność ruchu… a to wszystko po to, by kierowcy bezpiecznie dotarli do wyznaczonego celu.