BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ

Data publikacji 26.10.2020

Czy motocyklista może podróżować jesienią bezpiecznie? Oczywiście, że tak. Musimy tylko pamiętać, że warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ no to co dzieje się na drodze. W dniu 26 października 2020 roku policjanci warszawskiej „drogówki” po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ””. Mówimy, że nie ma złej pogody – jest tylko źle ubrany motocyklista. Ale czy „dobry strój” wystarczy, alby uniknąć zdarzenia…?

Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykazała duży udział kierujących motocyklami w wypadkach na drogach stołecznego garnizonu. Jedną z głównych przyczyn ich powstawania jest niezmiennie prędkość, a także jazda niedostosowana do warunków panujących na drodze… Deszcz, mgła, czy też leżące liście na jezdni, to wszystko sprawia, że łatwiej stracić panowanie nad maszyną.

Policjanci biorący udział w działaniach obejmą szczególnym nadzorem odcinki dróg, na których zanotowano najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Będą oni monitorować miejsca grupowania się motocyklistów oraz organizowania wyścigów ulicznych, gdzie dochodzi do nagminnego łamania przepisów prawa. Policjanci zostaną wyposażeni w przyrządy kontrolno – pomiarowe, będą wspierani przez Grupę SPEED wyposażoną w laserowe mierniki prędkości z wizualizacją. Celem akcji będzie natychmiastowe reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez motocyklistów, przekraczania dopuszczalnych norm poziomu hałasu oraz wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym.

  • Funkcjonariusz kontrolujący prędkość pojazdów
  • Funkcjonariusz kontrolujący prędkość pojazdów
  • Funkcjonariusz kontrolujący prędkość pojazdów
  • Funkcjonariusz kontrolujący prędkość pojazdów
  • Funkcjonariusz kontrolujący prędkość pojazdów
  • Policjantka zatrzymuje pojazd do kontroli