Aktualności

Policjanci z warszawskiej drogówki odwiedzili chorego Tomka

Data publikacji 16.10.2020

W ubiegły piątek policjanci Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej drogówki odwiedzili chorego chłopca z Milanówka. Jak przekazała jego mama wizyta policjantów, a szczególnie tych pełniących służbę na motocyklach, to jedno z marzeń Tomka. Policjanci chcieli go poznać i sprawić niespodziankę.

Tomek z Milanówka ma 17 lat. We wrześniu 2019 roku zdiagnozowano u niego nieoperacyjnego glejaka WHO IV. W kwietniu 2020 roku przeszedł bardzo ciężkie zapalenie płuc. Przez infekcję została założona mu rurka tracheostomijna, która ułatwia oddychanie. Niestety od tego czasu zmuszony jest poruszać się na wózku inwalidzkim.

Chłopak kocha motocykle. Niedawno sam rozpoczął swoją przygodę jazdy jednośladem, przemierzając pierwsze kilometry swoją 125 - tką. Obecnie choroba skazała go na wózek inwalidzki. Jego marzeniem jest co jakiś czas zobaczyć motocykl, posłuchać pracy silnika i porozmawiać z innym motocyklistą.

Policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z maskotką wydziału sierżantem Borsukiem odwiedzili Tomka i jego młodszych braci w domu rodzinnym. Tomek miał okazję zobaczyć motocykle, na których policjanci warszawskiej drogówki pełnią codzienną służbę, posłuchać odgłosu silników, a także przybić piątkę z Borsukiem. Młodszemu rodzeństwu funkcjonariusze wytłumaczyli podstawowe zasady, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze oraz wręczyli elementy odblaskowe. Natomiast Tomek otrzymał miniaturę policyjnego motocykla, która będzie przypominać miłe spotkanie z policjantami. 

 

Życzymy Tomkowi dużo zdrowia i trzymamy za niego kciuki.

 

film: nadkom. Jarosław Florczak

zdjęcia: Marek Szałajski

 • Stojący obok motocykli policyjnych policjanci warszawskiej drogówki z Tomkiem i jego rodzeństwem
  Spotkanie policjantów z Tomkiem
 • Na tle motocykli policyjnych oraz radiowozu widać policjantów oraz Tomka
  Spotkanie policjantów z Tomkiem
 • Na tle motocykli policyjnych oraz radiowozu widać stojących policjantów oraz Tomka
  Spotkanie policjantów z Tomkiem
 • Na tle motocykli policyjnych, radiowozu widać stojących policjantów, maskotkę warszawskiej drogówki Sierżanta Borsuka oraz Tomka
  Spotkanie policjantów z Tomkiem
 • Siedzący na motocyklu policyjnym brat Tomka oraz stojący obok policjant ruchu drogowego
  Spotkanie policjantów z Tomkiem
 • Policjanci wręczają elementy odblaskowe rodzeństwu Tomka
  Spotkanie policjantów z Tomkiem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.42 MB)