Mokro, ślisko, niebezpiecznie... - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

Mokro, ślisko, niebezpiecznie...

Data publikacji 14.10.2020

Kierujący Fordem Mondeo w stanie ciężkim przewieziony do szpitala, to efekt dzisiejszego zdarzenia drogowego zaistniałego na Al. Solidarności w Warszawie. Mokra, śliska jezdnia i prawdopodobnie nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków atmosferycznych była przyczyną wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby.

Około godziny 6.00 kierujący Fordem Mondeo 30 letni mężczyzna przewożący dwóch pasażerów poruszał się lewym pasem ruchu Al. Solidarności jadąc w kierunku Placu Bankowego. Następnie z niewyjaśnionych  przyczyn uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Uderzenie było na tyle silne, że pasażer jadący z tyłu pojazdu doznał obrażeń ciała i wraz  z ciężko rannym kierowcą został przewieziony do szpitala. Od kierującego pojazdem pobrano krew w celu ustalenia zawartości w organiźmie alkoholu lub środka działajacego podobnie do alkoholu. Policjanci ruchu drogowego, którzy  przybyli na miejsce zdarzenia zabepieczają ślady w celu ustalenia przyczyn wypadku.

PRZYPOMINAMY o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Nie zawsze prędkość dopuszczalna jest prędkością bezpieczną, zwłascza gdy pada deszcz, a jezdnia jest mokra i śliska.

 

 

  • Rozbity samochód stojący na lewym pasie ruchu na Al. Solidarności
    Wypadek na Al. Solidarności
  • Rozbity samochód stojący na lewym pasie ruchu na Al. Solidarności oraz policyjny radiowóz zabezpieczający miejsce zdarzenia.
    Wypadek na Al. Solidarności
  • Rozbity samochód stojący na lewym pasie ruchu na Al. Solidarności
    Wypadek na Al. Solidarności