Aktualności

"Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" - zadbajmy o oświetlenie

Data publikacji 22.10.2020

Występujące w okresie jesienno-zimowym warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego, dlatego też szczególnie ważnym jest, aby kierowcy zadbali o oświetlenie pojazdu. Pozwoli to nie tylko lepiej dostrzec ewentualne zagrożenia na drodze, ale spowoduje również, że pojazd będzie widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z powyższym policja wspólnie z partnerami zainicjowała kolejną edycję kampanii pn. "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo”.

Podczas trwania działań, w dniach 24 października, 7 listopada oraz 21 listopada br. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego. Na wszystkich wymienionych stacjach, a także innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się w akcję, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

Dodatkowo, kierowcy korzystający z aplikacji  Yanosik, będą otrzymywać informacje na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji zostaną „doprowadzeni” przez aplikacje do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w przedsięwzięciu.

 

Pamiętajmy, że prawidłowo działające światła bezwzględnie mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego!!!

 

 

  • Plakat promujący kampanię "Twoje Światła Nasze Bezpieczeństwo". Na plakacie widać napis Twoje światła nasze bezpieczeństwo wpisane w okrąg. Poniżej napisy: Oświetlaj nie oślepiaj sprawdzaj światła regularnie oraz oślepiające światła samochodu. Na dole plakatu znajduje się szeroki pasek, na którego górnej części jest się napis: Bezpłatne sprawdzenie oświetlenia – adresy i terminy na stronach partnerów akcji. Pod napisem znajdują się loga partnerów akcji.
    "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" - zadbajmy o oświetlenie

Pliki do pobrania