JESIENNA PRĘDKOŚĆ - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

JESIENNA PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 09.11.2020

Opady deszczu, mgła, mroźny wiatr i szybko zapadający zmrok, to niestety teraz codzienność. Warunki pogodowe ulegają pogorszeniu i okazuje się, że nawet „niewielkie” przekroczenie dozwolonej prędkości może skończyć się utratą panowania nad pojazdem. Brawura, jazda na pamięć i pośpiech to czynniki, których powinniśmy unikać na drodze. Nasza „jesienna” prędkość ma wpływ nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale też na bezpieczeństwo innych uczestników drogi…

„JESIENNA PRĘDKOŚĆ” to działania prewencyjno – kontrolne przeprowadzone w dniach 6 – 8 listopada przez policjantów warszawskiej „drogówki”. Miały one na celu zmniejszenie zagrożenia spowodowanego przez nadmierną prędkość kierujących, a tym samym ukierunkowane były na poprawę stanu bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci garnizonu stołecznego w czasie działań wzmorzyli kontrole drogowe skupiając się przede wszystkim na pomiarze prędkości kierujących pojazdami. Wszystkie załogi wyposażone były w przyrządy kontrolno – pomiarowe, w szczególności laserowe mierniki prędkości z wizualizacją. Kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość mieli też wątpliwą przyjemność „spotkania” mundurowych w nieoznakowanych pojazdach wyposażonych w wideorejestratory.

Pamiętajmy o tym, że siedząc „za kółkiem”, to tylko my mamy wpływ na to z jaką prędkością jedziemy i często to od nas samych zależy, jak skończy się podróż… i czy będzie to „tylko” spotkanie z policjantem kończące się mandatem. Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu, to jedne z głównych przyczyn zdarzeń na drodze, ale też takie, których możemy uniknąć i tym samym bezpiecznie dotrzeć do celu.