Aktualności

PRYPOMINAMY O MOŻLIWOŚCI DOKONANIA BEZPŁATNEGO PRZEGLĄDU OŚWIETLENIA POJAZDU

Data publikacji 20.11.2020

W dniu 21 listopada 2020 r, w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, odbędzie się „dzień otwarty” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego. Na wszystkich wymienionych stacjach, a także innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się w akcję, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Dodatkowo, kierowcy korzystający z aplikacji  Yanosik, będą otrzymywać informacje na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji zostaną „doprowadzeni” przez aplikacje do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w przedsięwzięciu.

 

Pamiętajmy, że prawidłowo działające światła bezwzględnie mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego!!!

 

 

Pliki do pobrania