BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ

Data publikacji 23.11.2020

Czy w listopadzie motocyklista może podróżować bezpiecznie? Oczywiście, że tak. Musimy tylko pamiętać, że warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ no to, co dzieje się na drodze. W dniu 24 listopada 2020 roku policjanci warszawskiej „drogówki” przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „BEZPIECZNY MOTOCYKLISTA JESIENIĄ”. Mówimy, że nie ma złej pogody – jest tylko źle ubrany motocyklista. Ale czy „dobry strój” wystarczy, aby uniknąć zdarzenia…?

Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykazała duży udział kierujących motocyklami w wypadkach na drogach stołecznego garnizonu. Jedną z głównych przyczyn ich powstawania jest niezmiennie prędkość, a także jazda niedostosowana do warunków panujących na drodze… Deszcz, mgła, czy też leżące liście na jezdni, to wszystko sprawia, że łatwiej stracić panowanie nad maszyną.

Policjanci biorący udział w działaniach obejmą szczególnym nadzorem odcinki dróg, na których zanotowano najwięcej zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Będą oni monitorować miejsca grupowania się motocyklistów oraz organizowania wyścigów ulicznych, gdzie dochodzi do nagminnego łamania przepisów prawa. Policjanci zostaną wyposażeni w przyrządy kontrolno – pomiarowe, będą wspierani przez Grupę SPEED wyposażoną w laserowe mierniki prędkości z wizualizacją. Celem akcji będzie natychmiastowe reagowanie na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez motocyklistów, przekraczania dopuszczalnych norm poziomu hałasu oraz wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym.