NIEbezpieczna JAZDA za 1000 złotych i 16 punktów - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

NIEbezpieczna JAZDA za 1000 złotych i 16 punktów

Data publikacji 03.12.2020

Na taką karę „zasłużył” kierujący samochodem marki Audi, który w rażący sposób naruszył zasady ruchu drogowego. Jechał Wybrzeżem Gdyńskim w Warszawie z prędkością 148 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Kierujący Audi w sposób brawurowy i niezgodny z zasadami kodeksu drogowego wyprzedzał inne pojazdy oraz nie stosował się do znaków drogowych. Sytuacja ta miała miejsce w godzinach szczytu komunikacyjnego, przy dużym nasileniu ruchu kołowego oraz w warunkach zmniejszonej widoczności.

Policjanci warszawskiej drogówki, którzy patrolowali ten rejon Warszawy zatrzymali do kontroli krewkiego kierowcę i nałożyli na niego 1000 zł mandatu. Za popełnione wykroczenia do jego konta dopisali również 16 punktów w ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Pośpiech i lekceważenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego spotyka się ze stanowczą postawą policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, którzy przez siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku, przez 24 godziny na dobę czuwają nad bezpieczeństwem na warszawskich drogach.

 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa!!!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.21 MB)