NIEBEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Aktualności

NIEBEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 05.01.2021

Rażącego złamania przepisów ruchu drogowego dopuścił się kierujący Volkswagenem, który w obszarze zabudowanym, pędził aż 131 km/h.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dowolną prędkością na drogach, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W tym przypadku był to kierujący Volkswagenem, któremu warszawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h, a dokładnie  o 91 km/h. Pirat drogowy otrzymał również mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Należy pamiętać, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest między innymi niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.