Przedszkolaki w Wydziale Ruchu Drogowego - Ruch drogowy - Wydział Ruchu Drogowego KSP

Ruch drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki w Wydziale Ruchu Drogowego

Do siedziby warszawskiej "drogówki" przy ul. Karolkowej przyjechał dzisiaj autokar pełen dzieci. Maluchy i starszaki z przedszkola nr 85 zawitały do sali profilaktyki, żeby zdobyć trochę wiedzy. Pan aspirant sztabowy Robert Niedbałko z Sekcji Profilaktyki Społecznej zapoznał ich z Filipem - bohaterem prezentacji "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". Razem poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach jako piesi, pasażerowie i rowerzyści.

Mali użytkownicy dróg z wielkim zainteresowaniem obserwowali przygody Filipa. Pomagali mu rozwiązać takie trudne problemy jak: co powinno (a czego nie powinno) robić dziecko w samochodzie; gdzie na drodze jest miejsce pieszego, a gdzie rowerzysty; czy rowerzysta powinien na głowę zakładać kask czy pióropusz? Te i wiele innych zagadek przybliżały podstawowe przepisy w ruchu drogowym.
Na koniec prezentacji wszyscy (dzieci, pan policjant i opiekunki z przedszkola) mogli wykazać się swoim zdolnościami tanecznymi - piosenka o bezpiecznym ruchu drogowym wprowadziła wszystkich w wyśmienite nastroje. Na pożegnanie każdy słuchacz otrzymał pancernika, który ma przypominać o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia nastąpiło pożegnanie i obietnica dalszych spotkań. Zmęczone, ale i zadowolone maluchy wróciły do autokaru, który bezpiecznie odwiózł je do przedszkola.

pp

  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami